Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.23 11:41

Ministerija nesutinka, kad kaltininkui nereikėtų atsakyti, jei šis įsipareigoja gydytis

BNS 2015.01.23 11:41

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nesutinka, kad kaltininką būtų galima atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, jei jis įsipareigoja gydytis nuo alkoholizmo, narkomanijos ar toksikomanijos.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nesutinka, kad kaltininką būtų galima atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, jei jis įsipareigoja gydytis nuo alkoholizmo, narkomanijos ar toksikomanijos.

Šią naujovę siūlo Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Larisa Dmitrijeva. Pagal jos pataisą, tokia galimybė būtų sudaryta, jei asmuo būtų padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, ir padaryta nusikalstama veika susijusi su asmens priklausomybe.

Vyriausybei išvadą parengusi SAM pabrėžia, kad apsvaigimas nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų yra sunkinanti aplinkybė.

„Nesutiktina, kad sunkinanti aplinkybė gali tapti asmens atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės viena iš sąlygų“, – nurodo ministerija.

Išvados projekte, kurį Vyriausybė svarstys posėdyje kitą savaitę, dėstoma, kad dabartinis teisinis reguliavimas yra pakankamas, nes Baudžiamasis kodeksas numato įpareigojimą gydytis nuo alkoholizmo, narkomanijos, toksikomanijos ar venerinės ligos, kai nuteistasis sutinka, ir tai gali būti viena iš sąlygų atidėti bausmės vykdymą.

Be to, pritarus pataisai pailgėtų ikiteisminio tyrimo trukmė ir padidėtų ikiteisminio tyrimo išlaidos, nes ikiteisminio tyrimo pareigūnai kiekvieną kartą turėtų vertinti, ar apsvaigimas yra priklausomybės pasekmė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi