Lietuvoje

2019.03.20 17:46

Posūkis merginai trenkusio Mečajaus istorijoje: įtarimai – imtynininkui ir kitam konflikto dalyviui

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.03.20 17:46

Teisėsaugai tęsiant tyrimą dėl pernai Vilniaus centre įvykusio konflikto, po kurio, kaip įtariama, dziudo imtynininkas Ignas Mečajus trenkė prie jo atsidūrusiai merginai, įtarimai pareikšti pačiam imtynininkui ir kitam konflikto dalyviui.

Kaip LRT.lt informavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, Vilniaus apygardos prokuratūra tęsia ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Anksčiau ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„Įtarimai dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo (BK 284 strp.) yra pareikšti dviem asmenims, vienam jų pareikšti įtarimai ir dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo (BK 138 str. 2 d. 8 p.)“, – portalą informavo prokuratūros atstovė.

Imtynininko I. Mečajaus advokatas Dainius Dargevičius LRT.lt patvirtino, kad jo klientui pareikšti įtarimai dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

„Taip, pareikšti įtarimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius“, – teigė advokatas.

Kaip teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė, minėtame ikiteisminiame tyrime du asmenys pripažinti nukentėjusiais, tačiau  neatskleidžiama kas jie. Tyrimo detalių ir atliekamų procesinių veiksmų prokuratūra taip pat nekomentuoja.

Baudžiamojo kodekso (BK) 284 straipsnis (Viešosios tvarkos pažeidimas) numato, kas tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pagal BK 138 straipsnio (Nesunkus sveikatos sutrikdymas) 2 dalies 8 punktą, tas, kas nesunkiai sužalojo ar susargdino asmenį dėl chuliganiškų paskatų, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Vaizdo įrašą paviešino per Kalėdas

Primename, kad praėjusių metų lapkričio 16 d., paryčiais, apie 4.40 val., policijoje buvo užfiksuotas pranešimas, kad sostinėje, Vilniaus g. 29, prie alaus baro „La Birra Pub“, vyksta muštynės, kuriose galimai dalyvavo dziudo imtynininkas I. Mečajus.

Atvykusiems pareigūnams vaikinas (gim. 1993 m.) pareiškė, kad jį ir jo draugę sumušė nepažįstamasis. Vaikinas parašė pareiškimą policijai. Medikai nukentėjusiam nustatė nosies lūžį, jis buvo nuvežtas į ligoninę. Merginai pirminės apžiūros metu nustatyta akies voko žaizda.

Vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip buvo sužalota mergina (gim. 1997 m.), buvo paviešintas tik Kalėdų rytą. „Facebook“ paviešintame įraše matėsi, kaip nuo žemės atsikėlęs I. Mečajus itin stipriu dešinės rankos smūgiu trenkia stovėjusiai merginai į veidą. Tiesa, atsakymo, kodėl vaizdo įraše I. Mečajus keliasi nuo žemės, nebuvo pateikta. Mergina taip pat pasidalino nuotraukomis, kurios atskleidė, kaip ji buvo sužalota.

Praėjusių metų gruodį policijos pareigūnai patvirtino, kad į policiją dėl konflikto taip pat kreipėsi sužalota mergina ir pats I. Mečajus.

Advokatas užsiminė apie būtinąją gintį

I. Mečajaus advokatas D. Dargevičius LRT.lt teigė, kad jo ginamasis pripažįsta jam pareikštus įtarimus, tačiau, anot teisininko, yra kitų konflikto aplinkybių, kurios gali pakoreguoti įtariamojo poziciją, bet apie jas kalbėti advokatas teigė negalintis.

„Formaliai mes pripažįstame tą įtarimą. Tiesa, yra kitos aplinkybės, tarkime, būtinoji gintis. Galbūt buvo ir būtinoji gintis. Dabar nenorėčiau komentuoti“, – pažymėjo jis.

„Kiek supratau iš procesinių veiksmų, tas ikiteisminis tyrimas yra tęsiamas. Susipažinti su bylos duomenimis nebuvo leista ir kažką toliau komentuoti negalėčiau“, – pridūrė D. Dargevičius.

Jis neslėpė, kad I. Mečajus dėl pernai įvykusio incidento jaučiasi prastai.

„Prastai žmogus jaučiasi. Be to, kiekvienam nemalonu lankytis policijoje ir aiškintis“, – tvirtino advokatas.

Anksčiau LRT.lt D. Dargevičius pasakojo, kad I. Mečajus teigimu, praėjusių metų lapkritį jis pats buvo užpultas. Tiesa, kodėl imtynininkas trenkė prie jo priėjusiai merginai, advokatas atsakymo nepateikė.

„Prie Igno priėjo kompanija, jis tai kompanijai kažkuo užkliuvo. Ten buvo ne vienas ir ne du asmenys. [...] Kur jūs matote (vaizdo įraše, kuriuo „Facebook“ pasidalino mergina – LRT.lt), kad jis keliasi, tai jis keliasi po smūgių. Ignui smūgiavo į galvą, jis nukrito, jam spyrė ir jis neteko sąmonės. Ką jis galvojo, ar jis ką nors suvokė, atgavęs sąmonę, tikrai neatsakysiu. Ta mergina (kuriai smogė I. Mečajus – LRT.lt), kiek man yra žinoma, konflikte nedalyvavo, bet su ta kompanija yra pažįstama“, – šių metų sausį pasakojo advokatas.