Lietuvoje

2019.03.20 14:21

Apie pataisą „MG Baltic“ bylos teisme liudijęs Skardžius: nesuprantu, kokios čia sąsajos

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.03.20 14:21

Vilniaus apygardos teisme trečiadienį tęsiamas vadinamosios „MG Baltic“ bylos nagrinėjimas. Popietę liudyti į teismo posėdį atvyko Seimo narys Artūras Skardžius. Teisme politikas liudijo apie praėjusioje Seimo kadencijoje teikto pasiūlymo dėl atsiskaitymo grynaisiais pinigais.

Posėdyje A. Skardžiaus paklausus, kuriuos iš kaltinamųjų pažįsta, jis sakė pažįstantis visus kaltinimų sulaukusius fizinius asmenis – tuos, su kuriais dirbo Seime – Eligijų Masiulį, Gintarą Steponavičių, Vytautą Gapšį, Šarūną Gustainį bei Raimondą Kurlianksį, kaip žiniasklaidos atstovą. Su R. Kurlianskiu jis teigė susipažinęs per teisininką Roma Raulynaitį. Anot A. Skardžiaus, R. Kurlianskio atstovaujama žiniasklaidos grupė nuolat tyčiojosi iš jo:

„Periodiškai buvau šmeižiamas. Mano tikslas (pirmo susitikimo su R. Kurlianskiu – Aut.) buvo išsiaiškinti, kodėl aš esu nepagrįstai šmeižiamas.“

Pasirašė, nes pritarė, bet kas rengė – nežino

Dar trečiadienį ryte apie įstatymo projektą, registruotą 2015-ųjų gegužę, liudijo ir buvęs Seimo narys Ričardas Sargūnas. R. Sargūnas teismui teigė nežinantis, kas parengė įstatymo projektą. Jo vardu buvo pateiktas pasiūlymas į Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektą. Po šiuo dokumentu buvo pasirašęs ir pats A. Skardžius, tačiau jo parašas buvo atšauktas. Tiesa, parašą jis atšaukė jau šioje kadencijoje – 2017-ųjų lapkričio 14-ąją.

„Priežastis ta, kad į mane kreipėsi Biudžeto ir finanso komiteto patarėja, kuri kuruoja šį klausimą, ir klausė, ar jį reikėtų įtraukti į šios kadencijos darbotvarkę. Aš pasakiau, kad tai yra R. Sargūno pasiūlymas iš praėjusios kadencijos“, – teisme liudijo A. Skardžius. 

Politikas kalbėjo nežinantis, kas rengė pasiūlymą, tačiau įprasta, kad paprastai pasiūlymą rengia tas asmuo, kuris pirmasis pasirašo. Jis taip pat sakė apie šį pasiūlymą nekalbėjęs su E. Masiuliu ar R. Kurlianskiu. Apklausoje jis teigė nepamenantis nei aplinkybių, kuriomis pasirašė pasiūlymą, nei to, ką apie jį sakė R. Sargūnas.

Įtariama, kad Atsiskaitymo grynaisiais ribojimo įstatymo projekto priėmimo per E. Masiulį siekė koncernas „MG Baltic“. Žurnalistams A. Skardžius sakė iki šiol manantis, kad ši pataisa gera, naudinga Lietuvos žmonėms ir teigė šioje kadencijoje pasirašė panašią pataisą. Jis taip pat teigė nesuprantantis, kodėl ji tapo politinės korupcijos bylos dalimi. Pasak jo, pataisa buvo naudinga ir jis jai pritarė, be to, pasirašydamas parėmė tuomečius koalicijos partnerius Darbo partiją. 

„R. Sargūnas, kaip Energetikos komisijos pirmininkas, prašė mūsų frakcijos, kaip koalicijos partnerių, paramos, o galiu pasakyti, kad tai yra puiki pataisa. <...> Aš pritariau tai pataisai ir pasirašiau, tokie dalykai įprasti. Tokia smulki pataisa, nėra konceptualus pakeitimas. Ta pataisa gera, nežinau, kodėl ji kažkam sukėlė interesą.

Aš absoliučiai nežinau, kokios gali būti sąsajos su byla, gal tai, kad R. Sargūnas priklauso Darbo partijai“, – kalbėjo A. Skardžius, pridurdamas, kad nejautė jokio spaudimo pasirašyti minimos pataisos.

Byloje – aštuoni kaltinamieji

Kaltinimai politinės korupcijos byloje pareikšti buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui, buvusiems jo partijos kolegoms Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui, buvusiam Darbo partijos nariui Vytautui Gapšiui. Taip pat juridiniams asmenis – Darbo partijai ir Liberalų sąjūdžiui bei koncernui „MG Baltic“.