Lietuvoje

2015.09.08 13:45

P. Gražulis nori panaikinti teisėjų valstybines pensijas

ELTA2015.09.08 13:45

Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis, reaguodamas į, jo nuomone, socialiai neteisingą ir visuomenę kiršinantį Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo išaiškinimą, siūlo panaikinti teisėjų valstybines pensijas.

Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis, reaguodamas į, jo nuomone, socialiai neteisingą ir visuomenę kiršinantį Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo išaiškinimą, siūlo panaikinti teisėjų valstybines pensijas.

Tuo tikslu jis užregistravo Seimo nutarimo „Dėl Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir dvigubų valstybinių pensijų“ projektą.

Frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas P. Gražulis yra užregistravęs ir visus tam būtinus teisės aktus: Teismų įstatymo, Teisėjų valstybinių pensijų įstatymo ir Valstybinių pensijų įstatymo pataisų projektus.

„Teisėjai negali būti išskirtinė kasta, kuri susižeria per 3 tūkst. eurų siekiančias pensijas, kai paprasti pensininkai vos pragyventi gali su 230 eurų pensija. Neįgalieji privalo rinktis tik vieną pensiją – arba senatvės, arba neįgalumo, o teisėjai gauna dvigubas pensijas (išskirtines valstybines teisėjų pensijas ir senatvės) ir dar papildomai gauna lėšų už savo pedagoginę veiklą. Niekas juk negali būti teisėjas savo byloje. Todėl parengiau visus reikalingus teisės aktus, kurie visų pirma užkerta kelią dvigubam pensijos mokėjimui. Taip pat Seimo nutarime pažymėjau, jog pirmiausiai reikia grąžinti neišmokėtas pensijas pensininkams, kultūros darbuotojams bei statutiniams pareigūnams, o tik po to bus galima galvoti apie Konstitucinio Teismo teisėjų gerovę“, – pažymėjo Seimo narys P. Gražulis.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32