Lietuvoje

2015.09.08 13:45

B.Burgis bus teisiamas dėl sistemingo nepilnametės bauginimo

BNS2015.09.08 13:45

Buvęs Kauno technologijos universiteto ( KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis bus teisiamas dėl sistemingo nepilnametės bauginimo, naudojant psichinę prievartą.

Buvęs Kauno technologijos universiteto ( KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis bus teisiamas dėl sistemingo nepilnametės bauginimo, naudojant psichinę prievartą.

Prokurorai baigė šį ikiteisminį tyrimą ir byla perduoda Kauno apylinkės teismui, trečiadienį BNS patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Nors anksčiau būta pranešimų, kad pusės gali susitaikyti, prokuratūros atstovės žiniomis, susitaikymo protokolo byloje nėra.

Kaltę neigiantis B. Burgis savo tinklaraštyje teigia, kad kaltinamajame akte paminėta, jog nukentėjusioji ir jos tėvai jam jokių pretenzijų neturi.

Jis taip pat rašo, kad kaltinamajame akte nurodomi dalykai neatitinka tiesos, o jo skundai – atmetami.

„Dabar prokuroras Stadalius (Kauno apylinkės prokuratūros prokuroras Osvaldas Stadalius – BNS) akte rašo visiškai su tiesa prasilenkiančius dalykus, visus mano advokatų (o mane gina trys žymūs Lietuvos advokatai!) skundus atmeta, pateikdamas motyvus, kurie prajuokintų bet kurį teisės studentą, žiniasklaida „urbi et orbi“ skelbia, kad aš būsiu teisiamas (išvertus į paprastų žmonių kalbą – esu kaltas!), o aš, atseit, net komentuoti nieko negaliu, nes byla susijusi su nepilnamete!“, – tinklaraštyje piktinasi B. Burgis.

Praėjusių metų pabaigoje KTU direktorius B.Burgis buvo priverstas pasitraukti iš pareigų, jam buvo pateikti įtarimai dėl grasinimų gimnazijos moksleivei.

Viešame laiške KTU gimnazistų tėvai teigė, kad konfliktas kilo, kai viena gimnazijos mokinė viešai užsirūkė ir tuo pažeidė taisykles, tačiau atsisakė palikti gimnaziją, o jos tėvai direktorių apskundė įvairioms institucijos.

B.Burgis KTU gimnazijai vadovavo nuo jos įkūrimo 1990-aisiais. Dabar pedagogas su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt