Lietuvoje

2015.01.21 21:43

Kanada skyrė 715 tūkst. eurų paramą NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui

BNS 2015.01.21 21:43

Kanada antradienį skyrė 715 tūkst. eurų paramą Vilniuje veikiančiam NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Kanada antradienį skyrė 715 tūkst. eurų paramą Vilniuje veikiančiam NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Anot ministerijos, už gautą paramą NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras planuoja pirkti mobilią hibridinę elektros generavimo įrangą ir jos valdymo sistemą. Šią įrangą centras žada perduoti Lietuvos kariuomenei, kur ji bus naudojama Lietuvos kariuomenės pratybose kaip dalis priimamosios šalies paramos ir specializuota mokymo ir duomenų rinkimo sistema.

„Mobili hibridinė elektros generavimo įranga sudarytų galimybę Lietuvos kariuomenei ir kitų NATO šalių pajėgoms praktiškai susipažinti su inovatyviais energetiniais sprendimais, kurie leistų pagerinti kariuomenės padalinių mobilumą ir gerokai sumažinti energetinių resursų suvartojimą ir taip prisidėti prie aplinkos apsaugos“, – pranešime cituojamas centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas.

Kanada finansinę paramą taip pat skyrė Estijoje bei Latvijoje įsteigtiems NATO kompetencijos centrams.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras Vilniuje įkurtas 2012 metų liepą. Šiuo metu prie centro veiklos yra prisidėjusios aštuonios šalys: Lietuva, Estija, Gruzija, Italija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Prancūzija ir Turkija. Planuojama, kad 2015 metais prisijungs ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

Tai yra vienintelė Lietuvoje veikianti nuolatinė NATO institucija, kuri analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus.

Centro darbuotojai taip pat teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtą tausojančių ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, organizuoja mokymus ir pratybas ir jose dalyvauja.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.