Lietuvoje

2015.01.21 14:14

Rusijos ministerija siekia kontroliuoti V. Ušacko susitikimus su rusų studentais

BNS2015.01.21 14:14

Rusijos švietimo ir mokslo ministerija nori žinoti apie Europos Sąjungos (ES) atstovybės Rusijoje, kuriai vadovauja buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, darbuotojų susitikimus su rusų studentais, trečiadienį pranešė Rusijos žiniasklaida.

Rusijos švietimo ir mokslo ministerija nori žinoti apie Europos Sąjungos (ES) atstovybės Rusijoje, kuriai vadovauja buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, darbuotojų susitikimus su rusų studentais, trečiadienį pranešė Rusijos žiniasklaida.

Ministerija išsiuntinėjo specialų raštą šalies aukštosioms mokykloms ir prašo ją informuoti apie planuojamus renginius, kuriuose dalyvaus ES atstovybės Rusijoje darbuotojai.

„Dėl krizės Ukrainoje pablogėjus santykiams su Rusija, vienas iš Europos Sąjungos šiame etape keliamų uždavinių yra savo vertinimų dėl Rusijos Federacijos užsienio politikos kurso skleidimas rusų visuomenėje“, – rašoma rašte, kurį cituoja Rusijos laikraštis „Izvestija“.

Anot jo, ES atstovybės vadovo V. Ušacko vizitų tvarkaraškis rodo, kad didelis dėmesys skiriamas „darbui su regionais“, esą tam pasitelkiamos net tarptautinės studentams ir akademiniam jaunimui skirtos programos.

Rusijos ministerija ypač įspėjo dėl studentų mainų programos „Erasmus visiems“, kuri, jos teigimu, skirta europinei propagandai skleisti ir parengti aktyvistus, kad jie Rusijoje taptų ES politikos ramsčiu.

Rašte taip pat tvirtinama, kad būtina kruopščiai rengtis susitikimams su ES diplomatais ir studentams argumentuotai išdėstyti oficialią Rusijos poziciją dėl Krymo prisijungimo, kad „būtų neutralizuota ES pozicija, kuria grindžiamos sankcijos dėl „Krymo aneksijos“, taip pat dėl tarptautinių teisės normų pažeidimų ir „kitų propagandinių europinių klišių“.

Keturių Rusijos aukštųjų mokyklų atstovai, paprašyti pakomentuoti minėtą raštą, tvirtino suprantantys ir palaikantys ministerijos nuogąstavimus. Tačiau kai kurie iš jų pabrėžė, kad beginant savo interesus negalima visai izoliuotis, neberengti susitikimų, nebebendrauti su užsieniečiais.

Antradienį V. Ušackas interviu televizijai „Rossija 24“ pareiškė, kad ES šiuo metu neįžvelgia priežasčių atšaukti sankcijas Rusijai, bet norėtų normalizuoti santykius su Maskva.

„Deja, liekame konflikto Ukrainoje ir fakto, kad Rusija neteisėtai aneksavo Krymą, įkaitai“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.