Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.20 17:01

Seimo komitetas policijos vadovo skyrimą nori perduoti Vyriausybei

BNS 2015.01.20 17:01

Generalinį policijos komisarą turėtų skirti ne Prezidentas, o Vyriausybė, mano Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK).

Generalinį policijos komisarą turėtų skirti ne Prezidentas, o Vyriausybė, mano Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK).

Tam komitetas pritarė praėjusią savaitę, svarstydamas Policijos veiklos ir Vidaus tarnybos statuto naujas redakcijas.

Projektus rengusi darbo grupė nesiūlė keisti policijos vadovo skyrimo tvarkos. Projekte buvo įrašyta, kad policijos generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu penkerių metų kadencijai skiria ir atleidžia prezidentas.

Tačiau projektą pradėjus svarstyti Seime TTK palaikymo sulaukė Seimo pirmininkės „darbietės“ Loretos Graužinienės siūlymas suvienodinti visų vidaus reikalų sistemos institucijų vadovų skyrimo tvarką.

„Idėja buvo tokia, kad visų vidaus reikalų sistemos institucijų vadovai būtų skiriami taip pat, neišskiriant nė vieno“, – BNS sakė TTK vicepirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras.

Pagal naują projektą, generalinį policijos komisarą penkeriems metams skirtų ir atleistų Vyriausybės vidaus reikalų ministro teikimu.

Dėl projekto dar du kartus turės balsuoti Seimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi