Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.20 16:52

Bausmė žinomam panevėžiečiui – pusketvirtų metų nelaisvės

LRT.lt 2015.01.20 16:52

Lietuvos apeliacinis teismas buvusį Panevėžio specialiosios mokyklos vadovą V. M. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, dokumentų klastojimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie turtą ir pajamas pateikimo.

Lietuvos apeliacinis teismas buvusį Panevėžio specialiosios mokyklos vadovą V. M. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, dokumentų klastojimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie turtą ir pajamas pateikimo.

Už šias nusikalstamas veikas teismas V. M. skyrė subendrintą bausmę – pusketvirtų metų laisvės atėmimą pataisos namuose ir 6,5 tūkst. litų baudą. Iš V. M. buvo nutarta konfiskuoti daugiau kaip 74 tūkst. litų vertės turto. Teismas taip pat patenkino Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos civilinį ieškinį ir iš V. M. valstybės naudai priteisė beveik 72 tūkst. litų nesumokėto gyventojų pajamų mokesčio, rašoma STT pranešime.

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė ir vienos Panevėžio bendrovės bei jos direktoriaus V. R. apeliacinius skundus. Bendrovės direktorių V. R. dėl papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo savo vadovaujamoje bendrovėje Panevėžio apygardos teismas buvo pripažinęs kaltu ir skyręs pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, ir 6 500 litų baudą. Bendrovė, kaip juridinis asmuo, buvo pripažinta kalta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir nubausta 39 tūkst. litų bauda.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad V. M. paėmė kyšį iš vienos bendrovės direktoriaus, kuriam  padėjo neteisėtai laimėti viešuosius pirkimus remonto darbams Panevėžio specialiojoje mokykloje atlikti. Kyšį V. M. gavo statybos prekėmis ir paslaugomis savo statomam namui Panevėžyje. V. M. iš kitos bendrovės paėmė kyšį už tai, kad sudarė išskirtines sąlygas šiai bendrovei įrengti kompiuterių klasę Panevėžio specialiojoje mokykloje ir žadėjo ateityje sudaryti galimybę laimėti konkursą įrengti priešgaisrinę signalizaciją ir vaizdo apsaugą jo vadovaujamoje mokykloje. Taip pat V. M. apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą Panevėžio specialiojoje mokykloje, kadangi statybines medžiagas, kurios panaudotos jo privačiam namui statyti, įtraukė į apskaitą kaip panaudotas mokyklai remontuoti.

V. M. 2002–2003 m. buvo Panevėžio miesto savivaldybės meras, 2003–2007 m. vadovavo Panevėžio miesto savivaldybės administracijai, o pastaruoju metu dirbo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generaliniu direktoriumi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi