Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:15

STT akiratyje – Panevėžio ligoninės vadovas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešųjų pirkimų organizavimo respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešųjų pirkimų organizavimo respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Ligoninės direktoriui Ivanui Dorošui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Jis įtariamas paėmęs 10 tūkst. eurų kyšį. Prokurorai teismo prašo jį suimti vienam mėnesiui. Teismo sprendimas bus trečiadienį.

„Jis įtariamas priėmęs kyšį už tai, kad jo vadovaujamos bendrovės organizuotose viešuosiuose pirkimuose buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vienam iš konkurso dalyvių“, – įtarimus patikslina Panevėžio apygardos prokurorė Aurelija Gališanskytė.

STT pareigūnai turi duomenų, leidžiančių įtarti, kad šioje ligoninėje statybos ir remonto bei medicininės įrangos teikimo viešieji pirkimai buvo organizuojami neskaidriai, teigiama pranešime spaudai.

Pirmadienį kelių asmenų, susijusių su šiais viešaisiais pirkimais, darbo ir gyvenamosiose vietose buvo atliktos kratos. Vienam asmeniu buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir jis buvo sulaikytas.

Įtariamojo advokatė tikina, kad vyras neturi, ko slėpti.

„Mano ginamasis kategoriškai neprisipažįsta, bet bendradarbiauja su teisėsauga, duoda paaiškinimus, parodymus, mes neturim, ko slėpti“, – teigia advokatė Giedrė Subačiūtė.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Korupcijos, vykdant viešuosius pirkimus, ypač naudojant Europos Sąjungos skiriamas paramos lėšas, tyrimai yra viena iš prioritetinių STT veiklos krypčių. 2014 m. daugiau negu penktadalis visų STT pradėtų ikiteisminių tyrimų buvo susiję su galimai neskaidriu viešųjų pirkimų organizavimu. Dažniausiai tokie pirkimai buvo organizuojami imituojant konkursą, nors iš anksto buvo sutariama dėl konkurso laimėtojo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi