Lietuvoje

2015.01.20 14:37

R. Paksas dėl A. Guogos teiginių kreipėsi į Generalinį prokurorą

LRT.lt2015.01.20 14:37

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas kreipėsi į Generalinį prokurorą dėl Europos Parlamento nario Antano Guogos, R. Pakso tvirtinimu, paskleistų, tikrovės neatitinkančių ir asmens orumą žeminančių teiginių LRT radijo laidoje „60 minučių“.

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas kreipėsi į Generalinį prokurorą dėl Europos Parlamento nario Antano Guogos, R. Pakso tvirtinimu, paskleistų, tikrovės neatitinkančių ir asmens orumą žeminančių teiginių LRT radijo laidoje „60 minučių“.

„Pirmiausiai, kiekvienas žmogus, nepriklausomai politikas jis ar menininkas, yra atsakingas už savo žodžius. Per visuomeninį transliuotoją – LRT radiją ponas Guoga pabandė apkaltinti mane, jog grasinau jo artimiesiems. Tai – įžūlus melas! Atsiriboju nuo bet kokių bandymų provokuoti, neteisingai interpretuoti mano pasakytus žodžius. Atmetu kaltinimus: niekada neturėjau jokio tikslo grasinti Europos Parlamento nario šeimai. Kita vertus, ir kiti, pono Guogos tiesioginame eteryje išsakyti teiginiai prasilenkia su tiesa. Europos Parlamente „tvarkiečiai“ jokios veiklos nevykdo. Nei partija Tvarka ir teisingumas, nei aš asmeniškai niekada nekvietėme Antano Guogos nurodytų asmenų į Europos Parlamentą gruodžio 10 dieną išdalinti kokias nors knygas. Ponas Guoga konstatavo, kad knyga (R. Janutienės „Raudonoji Dalia“ – R. P) buvo išversta iš rusų kalbos į anglų kalbą be autorės sutikimo. Tai reiškia, jog Antanas Guoga apkaltino mūsų partiją padarius veiką, turinčią Baudžiamojo kodekso 192 str. 2 d. numatytus požymius,“- išplatintame pranešime teigia R. Paksas.

„Pabrėžiu, kad partija Tvarka ir teisingumas jokia forma ir niekada nebuvo remiama Rusijos. Todėl Antanas Guoga savo kalboje apkaltino partiją Tvarka ir teisingumas  Lietuvos Respublikos įstatymų, reglamentuojančių politinių partijų veiklą, pažeidimu.

R. Paksas taip pat priduria, kad A. Guoga, įvardindamas jį ir partiją Tvarka ir teisingumas pažeidus nurodytų įstatymų reikalavimus, veikus net nusikalstamai, paskleidė informaciją, žeminančią jo, kaip partijos Tvarka ir teisingumas vadovo, garbę ir orumą.

„Todėl esu įsitikinęs, kad paskleidimas tikrovės neatitinkančios informacijos, esant minėtoms sąlygoms, turi nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. požymių. Partija Tvarka ir teisingumas ir jos pirmininkas turi aukštą Lietuvos gyventojų pasitikėjimą, todėl toks tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimas turi visuomeninę reikšmę. Tokiu atveju prokuroras privalo pradėti baudžiamąjį procesą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 409 str. 1 d.“, – tvirtina R. Paksas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt