Lietuvoje

2015.01.20 16:12

E. Masiulis: A. Pabedinskienė per minutę galėjo sutaupyti dešimtis tūkstančių

BNS 2015.01.20 16:12

Prezidentės pasipiktinimą sukėlusį Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projekto finansavimą tikrina Valstybės kontrolė, pranešė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Prezidentės pasipiktinimą sukėlusį Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projekto finansavimą tikrina Valstybės kontrolė, pranešė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Valstybės kontrolė tikrina tą projektą. Taip pat Finansų ministerijai atidavėme visus dokumentus“, – antradienį opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje sakė ministrė.

Ji teigė, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) darbuotojams už papildomą darbą vertinant Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projektą pervesta 124 tūkst. litų (apie 36 tūkst. eurų). Didžioji lėšų dalis skiriama su projektu dirbantiems mokslininkams. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

„Tokia praktika vyksta nuo 2007 metų, kad dirba ministerijų darbuotojai projektuose, bet jie dirba tuos darbus, kurių nėra jų pareiginiuose aprašuose. Šiuo atveju darbuotojai, kurie dirba projekte, jie tik vertino, analizavo ir mokslininkams teikė rekomendacijos, kurios turėtų atliepti siekiamus tikslus ir uždavinius“, – aiškino ministrė.

Jos teigimu, tokia praktika taikoma ir kitose ministerijose.

Tuo metu liberalai eksministrai Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius pareiškė, kad jiems vadovaujant Susisiekimo ir Teisingumo ministerijoms nieko panašaus nebuvo.

„Tarnautojai, gaunantys nemažus atlyginimus, turi dirbti tą darbą, kuris ir priklauso ministerijai. Kada ministrė ginasi, kad, pasirodo, neįrašyta į (tarnautojų) darbo aprašus kažkoks vertinimas, ministrė gali per minutę paimti ir pakeisti tą darbo aprašą, kad jam priklauso ir vertinimas už tą patį atlyginimą, ir nemokėti tų pinigų. Šioje vietoje ministrė yra labai smarkiai paslydusi“, – po susitikimo žurnalistams teigė E.Masiulis.

Praėjusią savaitę prezidentė Dalia Grybauskaitė per savo atstovą pareiškė, kad SADM už 1,5 mln. eurų užsakytas mokslinis tyrimas, kuriam rengti įdarbinta ir 14 pačios ministerijos darbuotojų, yra „valstybės pinigų plovimas“. Po susitikimo su prezidente A.Pabedinskiene pareiškė, kad bus nutrauktos abejonių sukėlusios sutartys. Tačiau vėliau ji pareiškė negalinti nutraukti nepažeidžiant įstatymų sudarytų sutarčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.