Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.20 17:07

Šiaulių „Akropolyje“ ir „Brukline“ sprogmenų nerado

Patikrinę Šiaulių „Akropolio“ ir „Bruklino“ prekybos centrus, „Aro“ išminuotojai sprogmenų nerado. Kelioms valandoms dėl pranešimo apie grėsmę žmonių gyvybei ir sveikatai sutrikdytas prekybos centrų darbas atnaujintas.  

Patikrinę Šiaulių „Akropolio“ ir „Bruklino“ prekybos centrus, „Aro“ išminuotojai sprogmenų nerado. Kelioms valandoms dėl pranešimo apie grėsmę žmonių gyvybei ir sveikatai sutrikdytas prekybos centrų darbas atnaujintas.

Pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus. Gavus pranešimus apie padėtus sprogmenis, buvo evakuoti abiejų prekybos centrų lankytojai ir darbuotojai.

Evakavo prekybos centrus

Dėl pranešimo apie grėsmę žmonių gyvybei ir sveikatai teko evakuoti prekybos centrą. „Akropolio“ lankytojai ir darbuotojai turėjo skubiai palikti patalpas. Po valandos evakuotas ir „Bruklinas“.

„Akropolio“ Šiauliuose valdytoja Sonata Jocienė patvirtino, kad prekybos centre evakuacija įvyko dėl gauto pranešimo apie padėtą sprogmenį.

„Policija informavo, kad gautas pranešimas apie padėtą sprogmenį“, – teigė ji.

Pasak prekybos centro vadovės, žmonės iš „Akropolio“ pasišalino per kelias minutes.

Kaip teigė S. Jocienė, kada bus atnaujintas prekybos centro darbas kol kas neaišku.

Pranešimas apie galimai padėtą sprogmenį gautas apie 11.30 val. Iš karto į prekybos centrą atskubėjo policija, ugniagesių ekipažai, šalia budi ir medikai.

Įtariama, kad pranešimas gali būti melagingas, tačiau vis tiek į jį nežiūrima pro pirštus, tikrinamos patalpos. Taip pat aiškinamasi, kas ir kodėl pranešė apie sprogmenį. Jei pasitvirtins įtarimai, kad pranešimas melagingas, skambintojui greisia baudžiamoji atsakomybė.

Į įvykio vietą nuvykę etaplius.lt žurnalistai informuoja, kad evakuojant žmones, darbuotojai išbėgo net su vasariniais bateliais, taip, kaip vaikščiojo patalpoje, todėl daugelis jų dabar laukia savo automobiliuose. Evakuota apie 200 darbuotojų, kurie laukia, kol baigsis operacija.

Pirkėjai vis dar bando patekti į prekybos centrą, norėdami apsipirkti ar, kaip sakė žurnalistams, pasikeisti elektros lemputę, kurią įsigijo anksčiau, tačiau policijos pareigūnai nieko neįleidžia. Žmonės iš aikštelių negali pasiimti ir savo automobilių. Manoma, kad operacija tęsis dar keletą valandų.

Evakuotas ir „Bruklinas“

Portalas etaplius.lt informuoja, kad lygiai po valandos ekipažai pradėjo rinktis prie prekybos ir pramogų centro „Bruklinas“. Kol kas neaišku, ar žmonės evakuojami dėl tokio paties pranešimo.

„Bruklino“ administratorė Neilita Venckė DELFI sakė, kad pas juos atvyko policijos pareigūnai, kurie informavo gavę pranešimą apie sprogmenį.

„Net nežinau, kas ir kam skambino, bet mes sužinojome iš policijos. Šiuo metu vyksta evakuacija“, – sakė N. Venckė.

Iš įvykio vietų etaplius.lt žurnalistai informuoja, kad prekybos centre „Bruklinas“ žmonių taip pat nebuvo daug, tačiau panikos veiduose – daugiau. Mat vaistinėje buvo garbaus amžiaus žmonių, kurie išsigando evakuacijos.

Šeima su mažu vaiku, kuri apsipirkinėjo „Akropolyje“, buvo priversta evakuotis, tada atvyko į „Brukliną“ ir vos po keleto minučių vėl turėjo išgyventi tą patį.

Šiaulių žurnalistai praneša, kad nuo Liejyklos gatvės link Pabalių turgaus automobiliai paralyžiavo eismą, šiuo metu gatvėje dirba ir policijos pareigūnai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi