Lietuvoje

2012.12.14 16:20

Teismas leido suimti du iš trijų kredito unijos vadovų

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas leido suimti du iš trijų Nacionalinės kredito unijos vadovų.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas leido suimti du iš trijų Nacionalinės kredito unijos vadovų.

Nacionalinės kredito unijos valdybos nariui Žilvinui Putramentui teisėjas Ugnius Trumpulis skyrė prokuroro prašytą dviejų mėnesių suėmimą. Išeidamas iš posėdžių salės unijos valdybos narys sakė, kad kaltės nepripažįsta.

Unijos valdybos pirmininkas Arnoldas Žvikas suimtas vienam mėnesiui.

Administracijos vadovo Artūro Vasiliausko nuspręsta nesuimti.

Nacionalinės kredito unijos vadovai kaltinami turto iššvaistymu, skaičiuojama unijos atstovų padaryta žala apie 25 mln. Lt.

Prokuroras prašė visus tris asmenis suimti dviem mėnesiams.

DELFI primena, kad ketvirtadienį Lietuvos banko valdyba iki 2013 m. sausio pabaigos apribojo Nacionalinės kredito unijos įstaigos veiklą ir skyrė laikinąjį administratorių – Alvydą Mogenį. Lietuvos bankas pranešė, kad veiksmų imtasi dėl unijos rizikingos veiklos.

Generalinė prokuratūra skelbė, kad tyrimas pradėtas dėl galimai neteisėtos didelės vertės paskolų gavimo iš keturių Lietuvoje veikiančių kredito unijų. Jau suimti penki asmenys, kurie dalyvavo imant paskolas.

Tiriant unijų veiklą nustatyta, kad grupė asmenų, atitinkanti organizuotos grupės požymius, iš Nacionalinės kredito unijos galėjo apgaule gauti kreditų už beveik 25 mln. Lt, nors paskoloms įkeisto turto vertė nesiekia 800 tūkst. Lt.

Ketvirtadienį prokuroras Simonas Minkevičius teigė, kad grupė asmenų pirkdavo nenaudojamus sklypus ar sovietmečiu pastatytas fermas. Turtas buvo pervertinamas ir jam įsigyti buvo gaunamos paskolos iš kredito unijų. Kitų kredito unijų kol kas tyrėjai neįvardija.


www.DELFI.lt