Lietuvoje

2019.03.19 17:09

Nelaimė Gaižiūnų poligone: pratybų metu mirė karys

LRT.lt, BNS2019.03.19 17:09

Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė reiškia gilią užuojautą šiandien per pratybas mirusio Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione tarnavusio štabo seržanto Arvydo Burbos (gim. 1966 m.) artimiesiems ir tarnybos draugams.

„Pasiekė liūdna žinia, kad šiandien popiet Gaižiūnų poligone vykusių pratybų metu sunegalavo Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono profesinės karo tarnybos karys, štabo seržantas. Karys buvo skubiai nuvežtas į Jonavos miesto ligoninę. Deja, ligoninėje kario gyvybės išgelbėti nepavyko. Priežastys tiriamos“, – apie įvykį pasisakė kariuomenės vadas Jonas Žukas.

Pranešama, kad karys blogai pasijuto per lauko taktines pratybas Gaižiūnų poligone ir kuopos paramedikų skubiai buvo nugabentas į Jonavos ligoninę, kur kario gyvybės išgelbėti nepavyko.

Bataliono štabo viršininkas majoras Aurimas Vaičiurgis teigė, kad kariui sustojo širdis.

„Pratybų metu, dar nevykdant jokių kovinių ar parengiamųjų veiksmų, spaudimas sukilo ir mūsų paramedikai išvežė jį į Jonavą ir ten netoli ligoninės jis apalpo (...). Širdis sustojo“, – BNS sakė karininkas.

Apie įvykį artimieji informuoti.

Tiriamos mirties aplinkybės.

Užuojautą pareiškė šalies vadovė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl kario štabo seržanto A. Burbos mirties.

Pasak šalies vadovės, mūsų atmintyje štabo seržantas A. Burba išliks garbingos, sąžiningos ir ypatingo pasišventimo reikalaujančios tarnybos tėvynei pavyzdžiu.

Valstybės vadovė dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučia A. Burbos artimuosius, draugus ir visą Lietuvos kariuomenę.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.