Lietuvoje

2015.01.19 15:20

Lietuvos teismų informacinės sistemos duomenų archyvas – vienas moderniausių Baltijos šalyse

BNS 2015.01.19 15:20

Nacionalinėje teismų administracijoje įdiegtas Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO (LITEKO) aktualių ir archyvinių duomenų atskyrimo ir saugojimo sprendimas.

Nacionalinėje teismų administracijoje įdiegtas Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO (LITEKO) aktualių ir archyvinių duomenų atskyrimo ir saugojimo sprendimas.

Naujasis sprendimas ženkliai prisidės prie LITEKO greitaveikos ir efektyvumo didinimo – archyviniai dokumentai bus saugomi specialiame archyve, atskirtame nuo kas dieną naudojamų aktualių duomenų. Esant reikalui archyviniai duomenys bus lengvai pasiekiami.

Naujajame 480 terabaitų talpos elektroninių duomenų archyve bus saugoma visa archyvinių teismo bylų elektroninė informacija: elektroninės bylos, vaizdo ir garso įrašai. Modernus archyvas, kurio talpą ateityje bus galima praplėsti iki 1,2 peta baito, padės sutaupyti – jo išlaikymas yra pigesnis nei kietųjų diskų, rašoma pranešime spaudai.

„Nacionalinei teismų administracijai ir visai teismų sistemai buvo reikalingas šiuolaikiškas elektroninių duomenų archyvas, kuriame galėtume saugoti duomenis ir juos perduoti kitiems valstybės archyvams. Šis technologinis sprendimas yra ir viena iš priemonių spręsti LITEKO greitaveikos problemą. LITEKO bus dirbama tik su nagrinėjamų bylų duomenimis, o archyviniai duomenys bus saugomi atskirai. Taip ženkliai pagreitės LITEKO veikimas ir bus palengvintas teismų darbas, pagreitės teismų elektroninių paslaugų teikimas,“ – teigia Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė.

Sprendimą įdiegė įmonė BAIP. Archyvui buvo panaudota IBM ir Quantum gamintojų įranga. Nepertraukiamą sprendimo veikimą ir nuolatinį informacijos prieinamumą užtikrins dubliuoti archyvo komponentai. „Šis sprendimas yra ypatingas dėl būtino ilgo informacijos saugojimo laikotarpio. Siekdami užtikrinti nepertraukiamą sprendimo veikimą, įdiegėme ir specialią programinę įrangą, nuolat tikrinančią ar juostinėje duomenų saugykloje nėra duomenų praradimų, prireikus automatiškai atstatančią duomenis iš rezervinių kopijų,“ – sako Gytis Umantas, BAIP generalinis direktorius.