Lietuvoje

2019.03.19 15:07

Karbauskis jungiasi prie Gražulio: kreipsis į VRK dėl Grybauskaitės žodžių

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis paskelbė, kad kreipsis į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl prezidentės per antrąjį merų rinkimų sekmadienį išsakytos kritikos premjerui Sauliui Skverneliui.

Prezidentė S. Skvernelio siūlymą dėl Astravo elektrinės pavadino antikonstituciniu, o žodžius apie latvius – tarptautine gėda.

Skundą VRK jau yra pateikęs ir Seimo narys Petras Gražulis.

P. Gražulio teigimu, šių metų kovo 17 d. Saulėtekio rinkimų apylinkėje apie 15 val. rinkimų į Vilniaus merus antrajame ture balsavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė „viešai, sąmoningai, demonstratyviai ir akivaizdžiai, visų pagrindinių Lietuvos žiniasklaidos priemonių akivaizdoje galimai pažeidė rinkimų agitacijos draudimą“.

„Dalia Grybauskaitė apie kandidatą į Respublikos prezidentus Saulių Skvernelį viešai pareiškė: „Reikia didelių sugebėjimų iš premjero pusės daryti tokią tarptautinę gėdą“. Taip pat Sauliaus Skvernelio veiksmus pavadino antikonstituciniais.

Viešas kandidato žeminimas, pasisakymas, kad kandidatas daro gėdą Lietuvai, ir pasisakymas, jog kandidato veiksmai antikonstituciniai, yra rinkimų agitacija.