Lietuvoje

2015.01.19 22:30

S. Skvernelis: nė vienas Rusijos nusikaltėlis neturi leidimo gyventi Lietuvoje

Dovydas Pancerovas, 15min.lt2015.01.19 22:30

Laikraštis „Lietuvos rytas“ šeštadienį paskelbė, kad keturi įtakingi Rusijos nusikaltėliai gavo nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Aiškėja, kad tai yra netiesa. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigė, kad nei vienas iš straipsnyje minimų nusikaltėlių neturi leidimo gyventi Lietuvoje. Be to, jie nėra ieškomi Interpolo, kaip teigė laikraštis.

Laikraštis „Lietuvos rytas“ šeštadienį paskelbė, kad keturi įtakingi Rusijos nusikaltėliai gavo nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Aiškėja, kad tai yra netiesa. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigė, kad nei vienas iš straipsnyje minimų nusikaltėlių neturi leidimo gyventi Lietuvoje. Be to, jie nėra ieškomi Interpolo, kaip teigė laikraštis.

„Visų pirma noriu pasakyti, kad vidaus reikalų ministras niekada neišdavinėjo, neišdavinėja ir neišdavinės jokių leidimų, susijusių su gyvenimu Lietuvoje. Tai daro Migracijos departamentas“, – pirmadienį sakė S. Skvernelis. Taip tarsi atsakė į laikraščio pastabą, kad įtakingiems nusikaltėliams leidimai esą buvo išduoti tada, kai jis tapo vidaus reikalų ministru.

Straipsnyje buvo teigiama, kad nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje gavo Rusijos piliečiai Achmedui Jevlojevui ir Olegui Šamaninui, kurie yra siejami su organizuotu nusikalstamumu. Taip pat kriminalinio pasaulio veikėjams Merabui Džangveladzei ir Giviui Gordeladzei.

„Nė vienas iš šių asmenų neturi leidimo gyventi Lietuvoje“, – pirmadienį sakė vidaus reikalų ministras.

Rusijos pilietis G. Gordeladzė išties turėjo leidimą gyventi Lietuvoje nuo 2013 metų sausio mėnesio iki 2014 metų. Tačiau šita teisė buvo panaikinta praėjusių metų sausį.

Kitas su organizuotu nusikalstamumu siejamas veikėjas M. Džangveladzei prieš dvejus metus prašė tokio leidimo, tačiau jam buvo parengtas neigiamas atsakymas. Taip pasielgta įvertinus informaciją apie jo kriminalinę praeitį.

Įteisintais vagimis vadinami A. Jevlojevas ir O. Šamaninas taip pat prašė nuolatinio leidimo gyventi Lietuvoje, tačiau taip ir negavo.

Praėjusių metų lapkričio 12 dieną, praėjus dienai po to, kai S. Skvernelis tapo vidaus reikalų ministru, jiems buvo parengtas teigiamas atsakymas. Tačiau surinkus papildomų duomenų apie šiuos Rusijos piliečius, jie gavo neigiamą atsakymą.

Kitaip tariant, jie niekada neturėjo nuolatinio leidimo gyventi Lietuvoje.

Sugriežtino tvarką

„Patys pamatėme, kad leidimų išdavimo tvarka tam tikrais atvejais yra pernelyg liberali. Todėl inicijavome teisės aktų pataisas, kurios buvo patvirtintos ir įsigaliojo nuo praėjusių metų lapkričio 1 dienos. Dabar tvarka – kur kas griežtesnė. Visi minėti Rusijos piliečiai dėl leidimų išdavimo kreipėsi anksčiau, kuomet galiojo senoji tvarka. Pagal naująją tvarką nė vienas iš jų tokio leidimo tikrai negautų“, – sakė vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Ministras taip pat davė nurodymą dar kartą peržiūrėti procedūras ir pateikti pasiūlymus dėl naujų, papildomų saugiklių įdiegimo. Tam, kad net menkiausių abejonių keliantys asmenys būtų iškart identifikuojami, kad jie negalėtų pasinaudoti formaliomis procedūromis bei gauti minėtų leidimų.

Teigė, kad priėmė Rusijos nusikaltėlius

Šeštadienį dienraštis „Lietuvos rytas“ rašė, kad Migracijos departamentas neva išdavė nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje dviem Rusijos piliečiams A. Jevlojevui ir O. Šamaninui. Teigta, kad šie vyrai yra susiję su organizuotu nusikalstamumu ir ieškomi Interpolo.

Straipsnyje rašoma, kad Rusijos pilietis O. Šamaninas dar 1993 metais subūrė organizuotą nusikalstamą grupuotę, o po trejų metų buvo nuteistas. Į laisvę išėjo tik prieš kelerius metus, tačiau toliau reketavo Rusijos verslininkus. Neseniai vėl atsidūrė teisėsaugos akiratyje, grupuotė buvo išsklaidyta, o pats O. Šamaninas pabėgo į Dubajų.

Laikraštis tikina, kad daug didesnę įtaką Rusijos kriminaliniame pasaulyje turi A. Jevlojevas, pravarde Achmedas Ingušas arba Pakumpėlis. Jis esą netgi dalyvauja kovose dėl pagrindinio Rusijos nusikaltėlių vado sosto.

Teigiama, kad anksčiau leidimas nuolat gyventi Lietuvoje buvo suteiktas rusų nusikaltėliams M. Džangveladzei ir G. Gordeladzei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.