Lietuvoje

2015.01.19 16:03

A. Mazuronis palieka partiją „Tvarka ir teisingumas“

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.01.19 16:03

Parlamentaras Andrius Mazuronis palieka partiją „Tvarka ir teisingumas“ (TT) bei TT frakciją Seime.

Parlamentaras Andrius Mazuronis palieka partiją „Tvarka ir teisingumas“ (TT) bei TT frakciją Seime. Portalui LRT.lt politikas teigė neatmetantis galimybės apskritai trauktis iš politikos.

Įteikęs pareiškimą TT Vilniaus Naujamiesčio skyriaus pirmininkui Anatolijui Larionovui ir Seimo TT frakcijos seniūnui Petrui Gražuliui parlamentaras sako negalįs pritarti TT vadovybės pastaruoju metu vykdomai politikai. 

„Mano tikslas nebuvo palikti partiją, tačiau iš principo negaliu pritarti šiuo metu partijos pasirinktiems prioritetams ir priimamiems sprendimams, kurie prasilenkia su valstybės ir piliečių gerove. Mano ir partijos pirmininko Rolando Pakso nuomonių skirtumas ir požiūris į svarbius valstybei klausimus yra akivaizdus. Tiek euro įvedimo klausimu, tiek Lietuvos narystės Europos Sąjungoje klausimu, tiek skalūnų dujų klausimu, tiek klausimu dėl įvykių Ukrainoje, kaip ir daugeliu kitų, mano ir partijos vadovybės nuomonės kardinaliai skirtingos. Nebematau galimybės toliau bandyti paveikti partijos vadovų nuomonę“, – savo sprendimo motyvus aiškina politikas.

„Yra du variantai, apie kuriuos svarstau: vienas – likti politikoje, kitas – trauktis iš politikos. Kai ramiai atsisėsiu ir pagalvosiu, priimsiu vieną arba kitą sprendimą“, – portalui LRT.lt sakė politikas.

Kol kas A. Mazuronis dirbs mišrioje Seimo narių grupėje.

Politikas teigė nežinantis, ar Valentinas Mazuronis taip pat paliks šią partiją. 

Europarlamentaras, „tvarkietis“ V. Mazuronis portalui LRT.lt teigė skaitęs pirmadienį sūnaus išplatintą pranešimą.

K. Vanago (BFL) nuotr.

„Aš suprantu jo motyvus, panašiai vertinu partijos priimamus sprendimus. Situacija partijoje iš tiesų kelia nerimą. Andrius priėmė tokį sprendimą, o aš, kaip vyresnis ir konservatyvesnis žmogus, tikrai nenoriu perbėgti ar palikti žmones, su kuriais dirbau ir pačiu sunkiausiu partijai metu. Tai tikrai nebūtų lengva išeiti, kartu dirbus keliolika metų. Bet situacija nuolat blogėja, tad kokį nors sprendimą teks priimti, tačiau šiandien yra apmąstymų ir stebėjimų laikas“, – sakė poltikas. 

R. Paksas: nei aš tėvas, nei mama

Savo ruožtu  partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas portalui LRT.lt pripažino, kad buvo galima prognozuoti tokį A. Mazuronio sprendimą.

„Kiekvienas žmogus pats daro sprendimus. Jis nebe mažas vaikas, pats už save atsako ir išsirenka kelią. Ar netikėta? Sunku pasakyti. Man atrodo, kad nei čia netikėta, nei ypatingai laukta. Bet paskutinio laikotarpio pareiškimai, tekstai, pozicija ir veiksmai leido prognozuoti, kad taip gali įvykti.

Kad tai įvyko šiandien, man yra netikėta, bet apskritai galima tai suprasti. Ar labai liūdime? Kiekvienas žmogus brangus, juolab kad tiek ilgai dirbęs partijoje, jaunas, energingas politikas. Norisi palinkėti, kad jam sektųsi ir tas kelias būtų teisingas“, – kalbėjo partijos pirmininkas.

Portalui LRT.lt R. Pakso pasiteiravus, ar vienas iš partijos lyderių – V. Mazuronis – taip pat gali palikti partiją, atsakė: „Nei aš tėvas, nei mama, nei auklė. Esu partijos pirmininkas. Galų gale, žmonės, kurie seniai darbuojasi partijoje, nėra tie, kuriuos reikėtų laikyti už rankos. Kiekvienas į mūsų organizaciją ateina savanoriškai, čia yra 17 tūkst. narių – tai viena didžiausių partijų, turinti atstovus visose institucijose.“

V. Bruveris: būtų keista, jei mestų politiką

Dienraščio „Lietuvos rytas“ politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris teigia, kad šis sprendimas nėra netikėtas – A. Mazuronis dar prieš Naujus metus buvo paskelbęs, kad gali išeiti iš šios partijos. Anot politikos apžvalgininko, būtų keista, jei A. Mazuronis apskritai išeitų iš politikos.

„Panašu, kad jie su V. Mazuroniu turi kažkokių ambicijų. Neatmetu, kad jie gali turėti ambicijų kurti kažką savarankiškai, galbūt bandyti ir iš partijos išsivesti grupę asmenų, nes šiokį tokį palaikymą partijoje jie turi. Bet, žinoma, šiais neramiais laikais su savarankiška politine veikla, atskilus nuo didesnės politinės jėgos, yra sudėtinga: tų naujadarų aukso amžius jau beveik praėjo“, – portalui LRT.lt komentavo politikos apžvalgininkas. 

„Kiek suprantu, pagrindinės partijos, kurios kalbino A. Mazuronį prisijungti ar su kuriomis jis kalbėjosi, buvo Liberalų sąjūdis, socialdemokratai ir Darbo partija. Galbūt jis dar nepasako, prie kurios prisijungtų, nes nenori būti pavadintas perbėgėliu“, – svarsto V. Bruveris.

Pasitraukus A. Mazuroniui, partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijoje Seime liks 11 narių. A. Mazuronis į partiją „Tvarka ir teisingumas“ įstojo 2006 metais, nuo 2008 metų pagal partijos sąrašą renkamas Seimo nariu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.