Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.19 12:00

Karbauskis apie Klaipėdos uostą: yra bandymas išpūsti kažkokį burbulą

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.03.19 12:00

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako neturįs jokios informacijos apie galimus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus pažeidimus, pavyzdžiui, rengiant viešuosius pirkimus. Tuo metu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigia, kad valdantieji, nesiimdani konkrečių sprendimų, dangsto uosto veiklą.

„Aš neturiu tokios informacijos, jeigu yra tokia informacija, ją norėtųsi žinoti. Mes girdime labai daug pasisakymų apie neva kažką neteisėto ar neteisingo, kas yra nukreipta prieš vieną iš buvusių kandidatų rinkimuose, bet visa tai neturi nei vieno jokio faktinio patvirtinimo. Jokios konkrečios informacijos neegzistuoja. Tiesiog yra bandymas išpūsti kažkokį burbulą aplink tai, kas neturi jokio faktinio patvirtinimo“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Konservatorių lyderio G. Landsbergio teigimu, valdantieji, nesiimdani konkrečių sprendimų, dangsto uosto veiklą.

„Gal net yra ir pavojingesnių tendencijų, nes „Lietuvos geležinkelių“ vadovai yra įtariami neskaidriais ryšiais, pirkimais, bet jie nesiveržia į politiką. Valdančioji dauguma dengia visą tą situaciją, nesiimdami jokių sprendimų, nereikalaudami kažkokių pokyčių šioje situacijoje. Tad ir kyla klausimas, kokia bus susisiekimo ministro Roko Masiulio reakcija“, – LRT RADIJUI sako jis.

Susisiekimo ministras yra nušalinęs A. Vaitkų nuo sprendimų tų įmonių, su kurių vadovais jis dalyvavo rinkimuose.

Ministras taip pat kreipėsi į įvairias institucijas, kad jos įvertintų situaciją.

„Kreipiausi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas skubos tvarka atsakyti dėl šios sudėtingos situacijos paaiškinimo. Taip pat kreipiausi į Valdymo koordinavimo centrą, kad jis pasakytų, kaip tai atitinka gerąją valdymo praktiką. Kreipiausi į įmonės valdybą, kaip jie mato iš abiejų pusių – tiek gerosios valdymo praktikos, tiek galimų interesų konflikto įvertinimo“, – pirmadienį sakė R. Masiulis, primena ELTA.

R. Karbauskio nuomone, susisiekimo ministras R. Masiulis tokiu atveju pasielgė teisingai.

„Jeigu kažkas visuomenėje kelia klausimą, tai ministras elgiasi teisingai. Daugeliu atveju tai yra daroma, kad būtų panaikinti bet kokie galimi įtarimai ir abejonės. Tai yra daroma ir dabar, čia jokio kriminalo tame nėra. Iš tikrųjų bus ištirta, bus išsiaiškinta, bus atsakyta. Aš tikiuosi, kad atsakymas bus toks, kokį aš ir teigiu, kad jokios faktinės informacijos nėra. Man abejonių nekyla“, – sakė R. Karbauskis, paprašytas įvertinti LRT Tyrimų skyriaus paskelbtą publikaciją „Klaipėdos uoste – ryšių ir interesų voratinklis“.

Premjeras Saulius Skvernelis sako negalįs jos komentuoti, nes „reikėtų pasigilinti į tą informaciją“.

„Aš negaliu komentuoti, nes to nežinau, o uostas demonstruoja labai gerus ekonominius rezultatus, yra nuolat augantis uostas, uostas, kuris laimi žiaurioje konkurencinėje kovoje. Kaip įmonei jokių pretenzijų dėl ekonominės, finansinės veiklos tikrai nėra. Jeigu bus tokia informacija, be abejo, galima pasidomėti“, – žurnalistams antradienį sakė S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi