Lietuvoje

2019.03.19 14:02

Į Marijampolės tarybą išrinktas Kęstutis Mažeika lieka Seime

BNS2019.03.19 14:02

Į Marijampolės ir Šiaulių miesto savivaldybių tarybas išrinkti, bet merų rinkimus pralaimėję parlamentarai Kęstutis Mažeika bei Valerijus Simulikas nutarė likti dirbti Seime.

K. Mažeika antradienį BNS teigė, kad nenori kenkti ir taip trapiai valdančiajai daugumai Seime ir kad siekia sutaupyti valstybės lėšų.

„Panašu, kad dirbsime Seime, nes bus nauji rinkimai (vienmandatėje apygardoje – BNS), o mes vis tiek neturime stabilios daugumos“, – BNS sakė parlamentaras.

„Nauji rinkimai Vyriausiosios rinkimų komisijos biudžetui kainuotų apie 300 tūkst. eurų. Tai galvojame, kad pasirinkome mažiausią blogybę ir tęsime darbus Seime“, – pridūrė jis.

K. Mažeika į Seimą išrinktas Sūduvos vienmandatėje apygardoje.

Atsisakius dirbti taryboje, jam nebus grąžintas daugiau nei 9 tūkst. eurų užstatas. Parlamentaras teigia, kad jį sumokėjo partija.

K. Mažeika po antrojo merų rinkimų turo Marijampolėje pralaimėjo socialdemokratui Povilui Isodai.

V. Simulikas į Šiaulių miesto savivaldybės tarybą išrinktas pagal visuomeninio komiteto „Valerijaus Simulik judėjimas „Už Šiaulius“ sąrašą. Jis jau parašė Vyriausiajai rinkimų komisijai pareiškimą, kad atsisako naujai įgyto mandato.

„Komanda nusprendė, kad esu reikalingas sąrašo priekyje. Tokios žaidimo taisyklės, žinojau, kur einu“, – antradienį BNS sakė Seimo narys.

Parlamentaras teigė žinojęs, kad rizikuoja dideliu užstatu. V. Simulikas jį sumokėjo iš asmeninių lėšų – sutaupęs iš atlyginimo.

Seimo narys Povilas Urbšys taip pat atsisakė pareigų Panevėžio miesto taryboje, kai mero rinkimus pralaimėjo Ryčiui Račkauskui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI