Lietuvoje

2019.03.19 08:41

Kada savivaldybių tarybų nariai ir merai gali dirbti du darbus?

Įstatymai numato, kad išrinkti savivaldybių tarybų nariai bei merai, ar jų pavaduotojai, kai kuriuos turėtus darbus tęsti gali, kitiems politikams užimamų pareigų teks atsisakyti, siekiant išvengti interesų konfliktų.

Švenčionių meras Rimantas Klipčius užsiima žemės ūkiu, turi kelias įmones. Vilniaus savivaldybės tarybos narys Vaidotas Ilgius dirba „Maisto banko“ plėtros vadovu. Įstatymai jiems leidžia tai daryti ir toliau.

Kelis darbus derins ir Marijus Kaukėnas, kuris perrinktas į Utenos rajono savivaldybės tarybą, ir taip pat yra europarlamentaro Petro Auštrevičiaus padėjėjas.

Mažeikių rajono meru išrinktas energetikos viceministras Vidmantas Macevičius šių pareigų atsisako dėl mero posto. Vietos savivaldos įstatymai numato, kad Savivaldybės tarybos narys negali dirbti Europos Parlamente, Seime, vyriausybėje, taip pat įvairiose įstaigose, kurios susijusios su savivalda.

Pavyzdžiui, tarybos narys negali būti mokyklos direktoriumi, seniūnu, vadovauti savivaldybės viešajai įstaigai, ar savivaldybės veiklos kontrolę vykdančioms institucijoms.