Lietuvoje

2019.03.19 07:53

Šalies vadovai: velionis partizanas Uosis išliks patriotizmo simboliu

BNS 2019.03.19 07:53

Velionis partizanas Vytautas Balsys–Uosis Lietuvoje liks patriotizmo simboliu, sako šalies vadovai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad pirmadienį miręs laisvės kovotojas „savo likimu įkūnijo skaudžiąją ir garbingą nepasiduodančios ir kovojančios Lietuvos patirtį – kautynes, lagerius, tremtį“.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad partizano gyvenimas „liudija ypatingą drąsą, ryžtą kovoti už tėvynės laisvę, už valstybės nepriklausomybę“.

„Vytautas Balsys – Uosis amžiams įrašytas į mūsų tautos rezistencijos istoriją ir kartų kartoms išliks patriotizmo, pamatinių vertybių simboliu“, – teigia premjeras.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis užuojautoje dėl laisvės kovotojo mirties teigė, kad „didžiulė drąsa ir meilė Tėvynei, kurią jis jautė kovodamas už laisvę, įkvepia ir mus, ir mūsų vaikus“.

Taip pat skaitykite

Dokumentinis filmas „Uosis, Tigras ir Liepsna“

„Vytautas Balsys-Uosis buvo gyva istorija, amžininkas įvykių, kuriuos skaitome vadovėliuose, mokomės savo ištakų. Dėkojame ir dėkosime už auką, atiduotą už mūsų laisvę,” – sako parlamento vadovas.

 V. Balsys šiemet Seime kartu su kitais partizanais buvo apdovanotas Laisvės premija. 

Jis partizanauti išėjo Sovietų Sąjungai antrąkart okupavus Lietuvą. Laisvės kovotojas veikė Kazlų Rūdos miškuose, buvusio Lietuvos kariuomenės puskarininkio Jono Misevičiaus būryje. 1944-1948 metais buvo Tauro apygardos partizanas, 1945 metais sunkiai sužeistas Žiemkelio kautynėse.

Partizanas buvo suimtas 1948 metais, vėliau ištremtas, į sovietų okupuotą Lietuvą grįžo septintajame dešimtmetyje.