Lietuvoje

2015.01.17 09:52

NATO lėktuvai penktadienį kilo palydėti Rusijos lėktuvą

BNS2015.01.17 09:52

Penktadienį iš Šiaulių karinių oro pajėgų bazės kilo NATO oro policijos naikintuvai, kurie iš Rusijos į Karaliaučių lydėjo Rusijos lėktuvą.

Penktadienį iš Šiaulių karinių oro pajėgų bazės kilo NATO oro policijos naikintuvai, kurie iš Rusijos į Karaliaučių lydėjo Rusijos lėktuvą.

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Viešųjų ryšių departamento patarėja Asta Galdikaitė BNS penktadienio vakarą sakė, kad lėktuvai buvo pakelti palydėti virš neutralių vandenų skridusį Rusijos orlaivį. Jis skrido be plano, su atsakikliu, ryšį su NATO pilotais užmezgė.

Ankstesniais KAM duomenimis, Rusijos karinių orlaivių aktyvumas prie Baltijos šalių buvo sumažėjęs – nuo gruodžio 22 iki sausio 11 dienos budintys NATO naikintuvai reaguoti į orlaivių priartėjimus prie Baltijos valstybių sienų nekilo nė karto.

Iš viso pernai NATO naikintuvai palydėti Rusijos karinius orlaivius greta Baltijos šalių, dažniausiai – skrendančius virš Baltijos jūros į Karaliaučiaus sritį ar iš jos, buvo pakelti apie 150 kartų. Tai – triskart daugiau nei ankstesniais metais.

Sąjungininkų naikintuvai misijai Baltijos šalių erdvei saugoti dislokuojami Lietuvoje, Estijoje bei Lenkijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.