Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.16 14:43

L. Linkevičius: sankcijos Rusijai turi ir politinį efektą

BNS 2015.01.16 14:43

Sankcijos Rusijai turi ne tik ekonominį, bet ir politinį poveikį, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jo teigimu, kol kas nėra jokių ženklų, kurie sudarytų prielaidas keisti vykdomą politiką.

Sankcijos Rusijai turi ne tik ekonominį, bet ir politinį poveikį, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jo teigimu, kol kas nėra jokių ženklų, kurie sudarytų prielaidas keisti vykdomą politiką.

„Mes turime būti nuoseklūs, turime būti kantrūs, turime leisti sankcijoms veikti. Aš manau, kad nebūtina šiuo atveju galvoti apie papildomas (sankcijas – BNS), nors neatmesčiau tokios būtinybės, jei situacija paūmės. Bet kol kas viskas duoda savo rezultatus, ir sankcijos turi efektą ne tik ekonominį, bet ir politinį“, – penktadienį per spaudos konferenciją Vilniuje teigė ministras.

Jis pabrėžė, kad Rusijos laikysena bei veiksmai nekinta, todėl „ne laikas kalbėti apie kokius nors atšilimus“.

„Tam nėra jokio pagrindo. Priešingai, mes kalbame taip ne dėl to, kad mums taip atrodo, bet yra ir ESBO raportai sausio pradžioje, vėl tragiška nelaimė su autobusu prie sienos, kur vis daugėja įrodymų, kieno tai darbas, daug kitų faktorių. Mes matome, kad situacija negerėja, separatistai ar teroristai, kaip juos bevadinsime, iš tikrųjų dėl to, ką jie daro, turbūt galima pavadinti teroristais, jie toliau tęsia savo veiklą, jie yra toliau remiami, toliau šalis, kuri juos remia, neigia dalyvaujanti konflikte. Aš nematau jokių požymių, kurie leistų bent galvoti apie kažką, keisti ne tik sankcijas, bet ir keisti požiūrį, peržiūrėti politiką nėra jokio pagrindo. Tiesiog turime tęsti nuosekliai, ką darome, ir aš tikiu, kad efektas yra“, – kalbėjo ministras.

Per spaudos konferenciją Užsienio reikalų ministerijoje (URM) penktadienį pristatyti šią savaitę Vilniuje bei Trakuose vykę „ Sniego“ ir Vilniaus intelektualų forumo susitikimai. Susitikimuose dalyvavo daugiau nei 100 įtakingų politikų, ekspertų bei Rusijos opozicijos veikėjų.

Kalbėta, kaip Vakarams apsaugoti savo visuomenes ir vertybes Rusijai agresyviai perbraižant Europos žemėlapį, kaip nustatyti Vakarų santykius su Rusija, kaip padėti Ukrainai, Moldovai, Gruzijai ir kitoms šalims įveikti Rusijos spaudimą ir toliau siekti euroatlantinės integracijos tikslų.

„Sniego“ susitikimo renginiai vyko jau aštuntą kartą, o Vilniaus intelektualų forumas, kurio tikslas – plėtoti dialogą su Rusijos visuomenės atstovais, surengtas antrą kartą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi