Lietuvoje

2015.01.16 11:43

Dėl „darbiečių“ rinkimų finansavimo A. Kubilius kreipėsi į VRK

ELTA2015.01.16 11:43

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską, dar kartą primindamas Darbo partijos kandidatų savivaldos rinkimuose aukas.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską, dar kartą primindamas Darbo partijos kandidatų savivaldos rinkimuose aukas.

Jis prašo Vyriausiąją rinkimų komisiją imtis įstatyme numatytų veiksmų, ištiriant, ar Darbo partija finansuoja savo rinkimų kampaniją Vilniaus mieste, nepažeisdama Lietuvos Respublikos galiojančių įstatymų.

„Jeigu būtų nustatyta, kad šiurkščiai pažeistas Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas, prašome nedelsiant tokias aplinkybes įvertinti kaip šiurkštų Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimą su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis“, – pažymi Seimo opozicijos lyderis.

A. Kubilius taip pat reikalauja, kad tyrimas dėl galimai neskaidraus Darbo partijos rinkimų finansavimo būtų baigtas iki rinkimų.

Politikas yra susirūpinęs, kad pavyzdžiui, Vilniaus mieste savo rinkimų kampaniją kai kurie kandidatai yra parėmę sumomis, kurios gerokai viršija jų turimas santaupas arba gaunamas metines pajamas ar sudaro labai didelę jų dalį. Kai kurie kandidatai, neturėdami ypač didelių santaupų, savo įvairias rinkimų kampanijas per pastaruosius porą metų yra parėmę šimtatūkstantinėmis sumomis. A. Kubiliaus teigimu, vieši daugelio iš jų paaiškinimai apie gautas pajamas skamba neįtikinamai.

„Toks finansavimas kelia pagrįstų įtarimų, kad gali būti šiurkščiai pažeidžiamas Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas“,– sako A. Kubilius.

Politikas priminė, kad dėl aukų, keliančių pagrįstų įtarimų, jis kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.