Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.15 21:33

Merkinėje atidaryti nauji globos namai

Varėnos rajone, Merkinėje, atidaryti nauji globos namai. Juose apsigyveno aplinkinių seniūnijų gyventojai, globos namai naudingi ir vietos bendruomenėms. 

Varėnos rajone, Merkinėje, atidaryti nauji globos namai. Juose apsigyveno aplinkinių seniūnijų gyventojai, globos namai naudingi ir vietos bendruomenėms.

Čia jiems telkiamos socialinės paslaugos – ugdomi socialiniai įgūdžiai, mokomasi įveikti krizes, vyksta įvairūs užsiėmimai.

Merkinės globos namai įrengti buvusiame vaikų darželyje ir pritaikyti specialiųjų poreikių turintiems asmenims. Čia kol kas gyvena 35 neįgalieji, ateityje jų turėtų gyventi 40. Į globos namus priimamai tik aplinkinių kaimų gyventojai.

„Manau, jeigu jau čia oraus gyvenimo neturi, vargu, ar kur suras. Tikrai ne vienas man sako, kad gyvenu kaip danguje, kitas – kaip Amerikoje, nors toje Amerikoje ir nebuvęs. Labai rūpestingas ir profesionalus personalas“, – tikina Varėnos meras Vidas Mikalauskas.

Nauji globos namai pasitarnaus ir vietos bendruomenėms. Vienu metu globos namuose socialines paslaugas galės gauti apie 70 vietos gyventojų. „Galime teikti dušo paslaugas, skalbimo paslaugas, galime leisti nusiprausti vonioje, nuvežti pas gydytojus kelis kart per metus, pagal situaciją. Galime priimti dienos globai, trumpalaikei globai dienos centre, galime lavinti įgūdžius“, – sako Merkinės globos namų direktorė Nijolė Kašėtienė.

Daugėjant globos namuose paslaugų, žadama įsteigti ir naujų darbo vietų. „Planuojama 10 naujų darbo vietų. Tačiau administracija racionaliai žiūri, iš karto įsteigti neskuba. Suteikiant tam tikras funkcijas, plečiant jas ir atsiranda darbuotojai, tai irgi labai svarbu. Vietiniai gauna tam tikrą socialinį pagrindą būti reikšmingi ir išlaikyti savo šeimas“, – mano Varėnos meras.

Globos namų įrengimas kainavo per milijoną eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi