Naujienų srautas

Lietuvoje2012.12.13 14:00

Valdantieji: Vyriausybės programa atitinka daugelio politinių partijų ir visuomenės lūkesčius

ELTA 2012.12.13 14:00

Seimo plenariniame posėdį ketvirtadienį už Vyriausybės programą pasisakę valdantieji teigė, kad programa atneš naudą valstybei ir verslui, bei žadėjo nedaryti staigių mokesčių permainų, o ateityje minimalios mėnesinės algos ribą mato ties 1 700 litų.

Seimo plenariniame posėdį ketvirtadienį už Vyriausybės programą pasisakę valdantieji teigė, kad programa atneš naudą valstybei ir verslui, bei žadėjo nedaryti staigių mokesčių permainų, o ateityje minimalios mėnesinės algos ribą mato ties 1 700 litų.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Petras Gražulis sakė, kad Vyriausybės programa siekiama gerinti ekonominį ir socialinį gyvenimą.

„Tikiuosi, kad dabartinė valdančioji dauguma nenuvils rinkėjų taip, kaip nuvylė buvusioji valdančioji dauguma“, – kalbėjo Seimo narys ir kritikavo Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės neįgyvendintą programą ir ypač padidintus mokesčius, politiką emigracijos mažinimo srityje.

Pasak politiko, reikia skatinti verslą, ekonomiką, kurti darbo vietas. Taip esą bus surinkti didesni mokesčiai.

„Jeigu tikrai tai mums pavyks įgyvendinti, manau, mes ir su mažais mokesčiais surinksime daug didesnes sumas pinigų“, – neabejojo P. Gražulis.

P. Gražulio teigimu, 16-osios Vyriausybės programa atitinka daugelio politinių partijų ir visuomenės lūkesčius. Pasak jo, ši valdančioji dauguma efektyviau ir racionaliau tvarkys Lietuvos ūkį.

Darbo partijos pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Viktoras Uspaskichas džiaugėsi, kad Vyriausybės programoje numatyti kai kurie dalykai, atsispindintys ir Darbo partijos programoje.

„Džiaugiamės, kad numatyti veiksmai kurti konkurencingą aplinką verslui. Gal šiek tiek programoje neišplėsta apie energetiką“, – dėstė V. Uspaskichas ir pridūrė, kad paskirtasis Premjeras A. Butkevičius jam prižadėjęs priimti valstybės energetikos politikos strategiją.

Kalbėdamas apie mokesčių reikalus „darbietis“ pasisakė tikįs, kad jie bus svarstomi pasitarus su asocijuotomis struktūromis. Jo vertinimu, mokesčių pertvarka neturi būti revoliucinė, o pasverta, turi atnešti naudos verslui, valstybei. V. Uspaskichas palankiai vertino į Vyriausybės programą įtrauktą nuostatą dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo didinimo, kuris ateityje esą net sieks 1 tūkst. 700 litų, konkurencingą pridėtinės vertės mokesčio mažinimą.

„Tikrai yra visos galimybės padaryti, kad mūsų verslas būtų konkurencingas ir vidaus, ir tarptautinėje rinkoje“, – neabejojo V. Uspaskichas.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos vardu kalbėjusi jos seniūnė Rita Tamašunienė teigė, jog Vyriausybės programa yra gero kompromiso rezultatas. Tiesa, ji programoje pasigedo aiškiai deklaruojamų krikščioniškųjų vertybių ir tradicinės šeimos puoselėjimo, tačiau sveikino tas programos dalis, kurios nukreiptos į Lietuvos žmonių socialinę gerovę, užimtumą ir ekonominę šalies plėtrą. Parlamentarė pabrėžė, kad pagaliau numatoma skirti dėmesio vietinės reikšmės keliams, svarbi programos dalis, numatanti pokyčius šalies energetikoje, ypač šilumos ūkio sektoriuje pereinant prie alternatyvių šilumos šaltinių.

R. Tamašunienė priminė žemės grąžinimo teisėtiems savininkams klausimą, palaikė minimalaus mėnesinio atlyginimo didinimą, kas bus pirmasis žingsnis link skurdo mažinimo.

LLRA neliko abejingi tautinių mažumų klausimui.

„Tautinės mažumos turi didelių vilčių, kad turėsime tautinių mažumų įstatymą. Esame vieninteliai Europos Sąjungoje, kurie tokio įstatymo neturime ir su tokia neteisėta situacija jau bandė tvarkytis buvusi Vyriausybė. Tautinių mažumų įstatymo projektas yra parengtas ir tai tik palengvins ir paskubins šios problemos sprendimą“, – kalbėjo LLRA atstovė.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė dėstė, kad A. Kubiliaus Vyriausybė Lietuvos iš krizės neišvedė.

Jos vertinimu, 16-osios Vyriausybės programoje nerealių dalykų nėra.

„Aš tikiuosi, kad įgyvendindama šitą programą ši Vyriausybė, atėjusi ne bėdoti, o dirbti, suformulavusi sau labai konkrečius uždavinius tikrai tų uždavinių pasieks“, – sakė I. Šiaulienė.

I. Šiaulienė pabrėžė socialinės gerovės kūrimą per užimtumo didinimą, nedarbo, skurdo, socialinės atskirties mažinimą. Politikė atkreipė dėmesį, kad šis tikslas neatskiriamas nuo prielaidų realiam darbo užmokesčiui didėti kūrimo, finansinio tvarumo, taip pat socialinio draudimo sistemos stiprinimo. Seimo narė kalbėjo apie šildymo kainų mažinimą, pensijų ir socialinių išmokų didinimą, planus keisti švietimo ir mokslo politiką.

„Suprantu, kad gali būti valdančiųjų pasipiktinimas – yra pasigendama kai kurių darbų tęstinumo, bet, mielieji, negali būti tęstinumo tokių darbų, kurie Lietuvoje nepasiteisino ir nepasitvirtino“, – kalbėjo LSDP frakcijos seniūnė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi