Lietuvoje

2019.03.18 17:17

14 balsų intriga Elektrėnuose: mero rinkimai dar nebaigti, bus prašoma perskaičiuoti balsus

LRT.lt 2019.03.18 17:17

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), panašu, turės perskaičiuoti balsus mero rinkimų dvikovoje Elektrėnuose.

Kovą pralaimėjo vos 14 balsų persvarą

Po sekmadienį įvykusio antrojo turo Liberalų sąjūdžio atstovas Kęstutis Vaitukaitis buvo perrinktas dar vienai kadencijai vadovauti rajonui, tačiau jo persvara prieš visuomeninio rinkimų komiteto „Patriotų sąjūdis už Elektrėnų kraštą“ narę Silvą Lengvinienę vos 14 balsų.

Per plauką sekmadienį pralaimėjusi S. Lengvinienė LRT.lt patvirtino, kad pateiks prašymą balsų perskaičiavimui.

„Deriname su teisininkais tą prašymą dėl balsų perskaičiavimo dėl to, kad iš savanorių labai daug laiškų, kuriuose jie pastebi tam tikrų neatitikimų“, – sakė S. Lengvienienė.

Anot jos, pavyzdžiui, vienas pilietis pastebėjo, kad rinkėjams balsuojant išankstiniame balsavime, vokai su biuleteniais esą buvo dedami ne į tam skirtą dėžę.

„Vokai buvo dedami į stalčių. Tai yra pažeidimas, nors komisija paaiškino piliečiui, kad tai yra normalu. Tiesa, kai pilietis pasiskambino VRK, jam paaiškino, kad toks veiksmas neatitinka taisyklių“, – pasakojo S. Lengvinienė.

Pasak S. Lengvinienės, kitas asmuo, kreipęsi į ją, pranešė, kad balsavimo biuletenyje jos pavardė buvo užtušuota.

Jos vertinimu, tai yra sugadintas biuletenis, nors didžioji dalis rinkimų komisijos nusprendė kitaip.

„Vardan to pilietiškumo, vardan tų žmonių, kurie balsavo už mane, reikia pasitikslinti (balsavimo rezultatus – LRT.lt), perskaičiuoti“, – tvirtino pašnekovė.

S. Lengvinienė teigė, kad jos išvardinti galimi pažeidimai galėjo būti žmogiškųjų klaidų padariniai. Vis dėlto ji neatmetė galimybės, kad perskaičiavus balsus, rinkimų rezultatas galėtų pasikeisti jos naudai.

„Visko gali būti“, – teigė ji.

Jei gaus prašymą VRK skaičiuos iš naujo

Savo ruožtu VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė laidoje „Laba diena, Lietuva“ taip pat atkreipė dėmesį į rinkimus Elektrėnuose, kur kova vyko iki paskutinės balsadėžės.

Anot VRK pirmininkės, sulaukus prašymo, balsai šioje savivaldybėje bus perskaičiuoti.

Laba diena, Lietuva

„Vienoje Elektrėnų savivaldybėje tarp dviejų kandidatų yra tik 14-os balsų skirtumas, tad tikėtina, jog mes turėsime prašymą perskaičiuoti balsus. Reikės patikrinti ir įsitikinti, ar tikrai 14-ka balsų skiria kandidatus. Bendrame kontekste, rinkimai vyko sklandžiai, o ir antrajame ture darbas buvo šiek tiek paprastesnis“, – LRT TELEVIZIJAI sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

LRT.lt primena, jog iš viso sekmadienį vykusiame antrajame mero rinkimų ture Elektrėnų savivaldybėje balsavo 8098 rinkėjai.