Lietuvoje

2012.12.14 10:00

A. Butkevičius: socialdemokratai balsuos už „darbiečių“ teisinės neliečiamybės panaikinimą

ELTA2012.12.14 10:00

Paskirtasis Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Seimo plenariniame posėdyje socialdemokratai parems laikinosios tyrimo komisijos sprendimą ir balsuos už „darbiečių“ Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimą.

Paskirtasis Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Seimo plenariniame posėdyje socialdemokratai parems laikinosios tyrimo komisijos sprendimą ir balsuos už „darbiečių“ Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimą.

„Jokių abejonių negali būti, jeigu mes kalbame apie teisinę demokratinę valstybę. Teisinius niuansus, bylas turi nagrinėti teismai, o ne politikai, o politikams, aš manau, niekas nesuteikė teisės riboti teismų arba teisėjų darbo“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Jis įsitikinęs, kad socialdemokratai dalyvaus Seimo plenariniame posėdyje, kuriame bus svarstomas „darbiečių“ neliečiamybės klausimas.

„Mūsų frakcija yra disciplinuota ir tikrai dalyvaus, kiek žinau, 100 procentų. Nė vienas nepasakė, kad kitaip elgsis“, – sakė A. Butkevičius.

Ketvirtadienį Seimo laikinoji tyrimo komisija patenkino generalinio prokuroro teikimą ir sutiko, kad būtų leista Seimo narius Vytautą Gapšį, Viktorą Uspaskichą ir Vitaliją Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę.

Už tokį rezoliucijos projektą balsavo 7 komisijos nariai, 5 buvo prieš, 1 parlamentaras susilaikė.

Paklaustas, kodėl komisijoje dirbę socialdemokratai balsavo už koalicijos partnerių teisinės neliečiamybės panaikinimą, A. Butkevičius sakė, kad, jų nuomone, buvo padaryti ekonominiai ir finansiniai pažeidimai.

„Komisijos darbe dalyvavę mūsų atstovai vakar informavo partijos vadovybę, kad jie, susipažinę su medžiaga, mato, kad yra padaryti ekonominiai ir finansiniai pažeidimai“, – sakė paskirtasis premjeras A. Butkevičius.

Paklaustas, ar dėl to nesugrius valdančioji koalicija, jis atsakė: „Yra vis dėlto kiekvienam politikui keliami tam tikri reikalavimai - ir padorumo, atsakomybės ir taip pat teisinės valstybės pamatų stiprinimo, o laikas parodys“.

Po „darbiečiams“ nepalankaus balsavimo komisijoje A. Butkevičius sakė, kad buvo pakviestas į Darbo partijos frakciją.

„Pasakiau, kad mano kaip paskirtojo Ministro Pirmininko tikslas - organizuoti Vyriausybės darbą ir su manimi negali būti jokių diskusijų dėl kažkokių kitų sprendimų, kurie nėra susiję su Seimo koalicijos arba su Vyriausybės darbu“, – sakė A. Butkevičius.

Beje, ketvirtadienį Seimo „darbiečiai“ šiek tiek vėlavo į Seimo plenarinį posėdį, kuriame buvo svarstoma Vyriausybės programa.

Po nepalankaus komisijos darbo rezultato V. Uspaskichas sakė, kad tai „nėra per daug džiaugsmingas dalykas, bet nieko nepadarysi“.

Politikas neslėpė, kad jį nuvylė koalicijos partneriai socialdemokratai, balsavę už „darbiečių“ neliečiamybės panaikinimą.

„Kaip jie nori, taip ir balsuoja. (...) Koalicijos partneriai labai daug kalbėjo, kad tai yra politinė byla, bet, matyt, pradeda darbą su konservatoriais“, - žurnalistams sakė V. Uspaskichas.

Nepaisant to, parlamentaras mano, kad tai nesutrukdys naujos Vyriausybės darbui. „Vyriausybė suformuota, kažkokių pasikeitimų, matyt, nebus“, – mano V. Uspaskichas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt