Lietuvoje

2015.01.15 12:50

Buvęs ambasadorius R. Juška bylinėjasi su URM

BNS2015.01.15 12:50

Po slapta įrašyto pokalbio paviešinimo ambasadoriaus pareigų Vengrijoje netekęs ir diplomatinę tarnybą palikęs Renatas Juška bylinėjasi su Užsienio reikalų ministerija (URM).

Po slapta įrašyto pokalbio paviešinimo ambasadoriaus pareigų Vengrijoje netekęs ir diplomatinę tarnybą palikęs Renatas Juška bylinėjasi su Užsienio reikalų ministerija (URM).

Jis siekia, kad būtų panaikintas pernai kovo 7 dieną jam skirtas užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus papeikimas.

Kaip BNS informavo Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė, teismas ketvirtadienį išnagrinėjo šį skundą ir vasario pradžioje skelbs nutarimą.

R. Juškos teigimu, ministro L. Linkevičiaus jam skirtas papeikimas neteisėtas, prieštarauja teisingumo principams.

Šią nuobaudą tuometinis diplomatas gavo už viešai reiškiamą poziciją dėl URM darbo principų. L. Linkevičiaus sudaryta komisija nusprendė, kad R. Juška padarė tarnybinį nusižengimą ne kartą skleisdamas tikrovės neatiinkančias žinias apie valstybės institucijas.

Buvęs ambasadorius teigia, kad šios komisijos išvada yra neišsami ir neobjektyvi, nes komisija nenustatė, kurie teiginiai buvo R. Juškos, o kurie – žurnalistų interpretacijos. Be to, jis skunde akcentavo, kad reiškė nuomonę, o dėl jos neturėtų būti baudžiamas.

Ambasadoriaus Vengrijoje pareigų R. Juška neteko 2013 metų rugsėjį kaip praradęs pasitikėjimą. Prezidentė jį ir ambasadorių Azerbaidžane Artūrą Žurauską atšaukė po jų pokalbių paviešinimo internete.

R. Juška ir A. Žurauskas į skandalą pateko, kai svetainėje „YouTube“ buvo paskelbti slapta įrašyti jų pokalbiai telefonu. Juose diplomatai dalijosi asmeninėmis pažiūromis apie Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktą, vidaus situaciją Turkmėnijoje ir laidė replikas apie valstybės vadovus.

R. Juška šiuo metu dirba europarlamentaro Petro Auštrevičiaus padėjėju.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi