Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

„Aras“ iš Merkinės muziejaus išsivežė eksponatą

BNS 2015.09.08 13:45

Trečiadienį iš Varėnos rajone, Merkinėje, įsikūrusio muziejaus pareigūnai išsivežė sprogmenį – eksponatą.

Trečiadienį iš Varėnos rajone, Merkinėje, įsikūrusio muziejaus pareigūnai išsivežė sprogmenį – eksponatą.

Apie daiktą, panašų į sprogmenį, Merkinės kraštotyros ir genocido muziejuje buvo informuota vietos policija. Įvestas planas „Skydas“, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Atvykę „Aro“ išminuotojai aviacinį sprogmenį išsivežė nukenksminti.

Kaip BNS sakė muziejaus direktorius Mindaugas Černiauskas, aviacinės bombos dalis muziejaus sandėliuke gulėjo ne vienerius metus. Ji buvo atgabenta kaip eksponatas.

„Korpusas buvo nepažeistas, bet parūdijęs. Nutarėme, kad būtų geriau, jog ją pažiūrėtų specialistai“, – teigė direktorius.

Pasak jo, lankytojai į muziejaus patalpas Seinų gatvėje neįleidžiami nuo praėjusių metų vasaros, nes pats pastatas yra prastos būklės. Eksponatai pamažu pervežami į kitą vietą.

1996 metais įkurtas Merkinės kraštotyros ir genocido muziejus veikia viename iš išlikusių prieškario statybos pastatų. Čia, mūriniame pastate, po karo buvo įsikūrusi NKVD būstinė, kurioje buvo kalinami, tardomi partizanai ir jų rėmėjai. Nužudyti, ar mūšiuose žuvę partizanai buvo užkasti čia pat – kieme, po slenksčiu, prie tualetų. 2000 metais čia atkasti šešių nužudytų žmonių kūnai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi