Lietuvoje

2015.01.15 14:52

„Red Dalia“: EP frakcija A. Guogos reikalauja atsiprašyti

LRT.lt2015.01.15 14:52

Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ (EFDD) vadovai Nigelas Farage`as ir Davidas Borrelii kreipėsi į parlamento pirmininką Martiną Schulzą dėl politinių kaltinimų Lietuvos žiniasklaidoje, teigiama partijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešime, išplatintame ketvirtadienį.

Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ (EFDD) vadovai Nigelas Farage`as ir Davidas Borrelii kreipėsi į parlamento pirmininką Martiną Schulzą dėl politinių kaltinimų Lietuvos žiniasklaidoje, teigiama partijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešime, išplatintame ketvirtadienį.

„Po radijo interviu su Antanu Guoga LRT Radijo laidoje ir Lietuvos spaudos pranešimuose, parengtuose remiantis A. Guogos paskleista informacija apie Europos Parlamento (EP) Generalinio Direktorato SAFE ataskaitą, EFDD frakcija ir jos nariai buvo apkaltinti dėl neautorizuotos knygos „Red Dalia“ išplatinimo EP. Norėtume Jus užtikrinti, kad šios knygos išplatinimas negali būti siejamas su EFDD frakcija arba jos iniciatyva. Be to, EFDD frakcija niekada nesuteikė tam jokios paramos“, – tvirtinama pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad po to, kai GD SAFE ataskaitos turinys buvo paskelbtas LRT Radijo interviu su EP nariu A. Guoga, Europos Parlamento Generaliniam Sekretoriui buvo išiųstas prašymas leisti susipažinti su visais susijusiais dokumentais.

Jeigu dokumentuose būtų įrodymų apie bet kokius nepriimtinus ar neautorizuotus vieno ar kelių asmenų veiksmus, šiems asmenims būtų pritaikytos vidinio svarstymo bei atinkamos tolesnės procedūros.

„Būtume labai dėkingi, jeigu būtų priimtas oficialus EP pareiškimas dėl auksčiau išdėstytos EFDD frakcijos pozicijos. Prašytume iškelti šį klausimą artimiausiame Pirmininkų sueigos posėdyje“, – informaciją perduoda „Tvarkos ir teisingumo“ informacijos centras.

„Laisvės ir tiesioginės demoratijos Europa“ frakcija taip pat reiškia susirūpinimą dėl europarlamentaro A. Guogos bandymo tendencingai panaudoti EP Kvestorių kolegijos atliekamo tyrimo informaciją dėl nelegalaus medžiagos apie Lietuvos Respublikos Prezidentę išplatinimo Europos Parlamento nariams ir ragina A. Guogą paneigti Lietuvos žiniasklaidoje paskleistus melagingus teiginius apie frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vadovybę bei atsiprašyti“, – sakoma EFDD frakcijos laiške M. Schulzui.

Tuo tarpu A. Guoga kiek anksčiau ketvirtadienį žiniasklaidai išplatino EP apsaugos skyriaus (Directorate-General for Security and Safety) dokumentą (jį galite rasti galerijoje), kuriame patvirtinama, jog „Red Dalia“ platinimas su EP atsakingais pareigūnais nebuvo suderintas ir atskleidžiama vieno iš trijų vyrų tapatybė. Pasak dokumento, tai buvo Kevinas Ellulas Bonici – EFDD sekretoriato darbuotojas, kuriam padėjo dar du, jo paties į EP pakviesti, vyrai. Vienas iš jų – Rusijos Federacijos pilietis, kitas – Lenkijos pilietis, gimęs Maskvoje.

V. Mazuronis: būtina išsiaiškinti, kas organizavo „Raudonosios Dalios“ platinimą

EP nariai Valentinas Mazuronis ir Rolandas Paksas kreipėsi į M. Shulzą ir „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ (EFDD) frakcijos lyderius, kad būtų atliktas tyrimas ne tik apie tai, kas EP išplatino be leidimo išverstą Rūtos Janutienės knygą „Raudonoji Dalia“, bet ir kas bei kokiu tikslu tai organizavo.

„Šis įvykis Lietuvoje sulaukė daug dėmesio, kadangi tiesiogiai liečia Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Siekdami išvengti bet kokių neteisingų interpretacijų, norime, kad EP neapsiribotų tik tyrimu, kas išplatino, bet ir išplėstų jį bei išsiaiškintų už to stovinčius asmenis, organizatorius, kokių tikslų jie turėjo“, – pranešime spaudai cituojami kreipimosi autoriai.

Būtinybė išplėsti tyrimą ir išsklaidyti gandus kilo po to, kai paaiškėjo, kad vienas iš šių knygų platintojų buvo EFDD frakcijos sekretoriato darbuotojas.

„Manau, kad išsiaiškinti visą tiesą apie šį įvykį yra būtina. Tie, kas nusižengė teisiniams reikalavimams, privalo būti baudžiami. Jeigu į tai yra įsivėlę politikai, jie privalo prisiimti ir visą su tuo susijusią politinę atsakomybę“, – teigia V. Mazuronis.