Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.15 13:30

Vytenis Pauliukaitis vertins pasaulyje neregėto renginio dalyvius

2015.01.15 13:30

„Aš noriu jus pasveikinti, kad atnešėte visiškai naują projektą į Lietuvos televiziją“,  – tokie buvo Vytenio Pauliukaičio žodžiai, sulaukus kvietimo tapti komisijos nariu unikaliame ir pasaulyje pirmą kartą pasaulyje organizuojamame renginyje „Delfinai ir žvaigždės“. 

„Aš noriu jus pasveikinti, kad atnešėte visiškai naują projektą į Lietuvos televiziją“,  – tokie buvo Vytenio Pauliukaičio žodžiai, sulaukus kvietimo tapti komisijos nariu unikaliame ir pasaulyje pirmą kartą pasaulyje organizuojamame renginyje „Delfinai ir žvaigždės“. „Delfinai, žinote, yra sena mano svajonė – o čia dar toks pasiūlymas! Aš labai laimingas“, – džiaugėsi režisierius, teisėjausiantis kartu su delfinų gydytoju Žilvinu Kleiva ir Lietuvos jūrų muziejaus direktore Olga Žaliene.

Renginio metu žinomi šalies pramogų pasaulio veikėjai ir sportininkai pademonstruos su delfinais parengtus pasirodymus, kuriuos repetuoja jau daugiau kaip mėnesį. Pirmieji pasirodymai Klaipėdos delfinariume žiūrovų lauks jau šį savaitgalį, sausio 17 ir 18 dienomis, o visi norintys bilietus jau dabar gali įsigyti Jūrų muziejaus kasose.

Projekte savo jėgas su ypatingaisiais žinduoliais išmėgins krepšininkas Eurelijus Žukauskas, sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, atlikėjos Liepa Mondeikaitė ir Rima Petrauskytė-Malašičevė, penkių vaikų mama Giedra Sadauskienė, choreografai Kristina Navickaitė-Tina ir Aurelijus Liškauskas bei „Žuvėdros“ šokėjas solistas Dmitrijus Popovas. Vėliau prie dalyvių prisijungs ir dainininkė Ingrida Kazlauskaitė.

Renginį ves Marijus Žiedas ir Gabrielė Martirosianaitė. „Visi dalyviai jau gali jaustis nugalėtojais, nes jiems dovanojamas nuostabus laikas su delfinais. Šie ypatingi gyvūnai užburia bei dovanoja ypatingas emocijas, kurios, neabejoju, gali išgydyti ir kūną, ir sielą“, – sujaudinta kalbėjo tituluota gražuolė ir radijo laidų vedėja.

Kiekvienas „Delfinai ir žvaigždės“ renginys nuo sausio 30 dienos bus transliuojamas ir per LRT, o prodiuseriai tai jau dabar vadina sudėtingiausiu ir rizikingiausiu projektu. „Juk niekas nėra garantuotas, ar pavyks žvaigždėms rasti kontaktą su savo delfinu, ar pavyks sukurti pasirodymus“, – pasakoja prodiuseris Laurynas Šeškus.

Nei viena kita pasaulio šalis iki šiol neišdrįso imtis šio projekto įgyvendinimo, nors ispanų kompanijai „La Competencia“ priklausantis formatas visame pasaulyje sulaukia ypač daug dėmesio. „Jis pristatomas kaip sensacija visose didžiausiose pasaulio televizijų mugėse ir seminaruose – tai įpareigoja, nes akivaizdu, jog pasaulio profesionalios TV industrijos akys nuo šiol bus nukreiptos į LRT“, – komentavo L. Šeškus.

„Delfinai patys labai džiaugiasi galimybe bendrauti ir matyti aplink save naujus žmones: kaip ir mes, jie yra labai komunikabilūs, smalsūs, todėl naujas žmonių ratas ir treniruotės su žvaigždėmis jiems patinka, nes padeda išvaikyti rutiną“, – džiaugėsi Lietuvos jūrų muziejaus ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nina Puteikienė.

Renginiuose pasirodysiantys delfinai taip pat dalyvauja ir specialiose reabilitacinėse programose – Lietuvoje jose dalyvavo jau 400 vaikų, dauguma jų – sergantys Dauno sindromu ar cerebriniu paralyžiumi, autistai. Delfinų terapija – vienintelė LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtina gyvūnų terapijos rūšis Lietuvoje – taikoma ir suaugusiems, sveikstantiems po komos ar kovojantiems su depresija. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi