Lietuvoje

2019.03.18 15:04

Margelis dėl rezultatų Lazdijuose neslepia apmaudo ir pyksta ant Landsbergio

Savivaldos rinkimai kai kuriuose Lietuvos kampeliuose tapo tarsi trileriu. Kai kur iki pergalės pritrūko vos keliolikos balsų, kai kur išvengti pralaimėjimo skubėjo padėti net ir vyriausybės nariai. Subyrėjo ir keli bastionai, o juose šeimininkauti imsis nauji merai.

A. Margelis: kai man stabdė narystę partijoje, Gabrieliui buvo svarbiau laimėti partijos pirmininko rinkimus

Bene skaudžiausią pralaimėjimą patyrė ilgametis Lazdijų meras Artūras Margelis.

Su savo komitetu rinkimuose dalyvavęs politikas antrajame ture neprilygo „valstiečių“ iškeltai Ausmai Miškinienei.

Pirmajame ture koją kojon žengęs A. Margelis vylėsi, kad antrajame pavyks įgyti didesnį pranašumą, tačiau teko pripažinti pralaimėjimą. Iki šiol Lazdijus valdęs A. Margelis dėl pralaimėjimo kaltino konservatorių partijos lyderį Gabrielių Landsbergį antrajame ture esą agitavusį prieš jį.

2015-aisiais A. Margelis meru tapo kaip konservatorių atstovas, tačiau dėl neskaidrių viešųjų pirkimų įtarimų, jo narystė partijoje buvo sustabdyta.

„Kada man stabdė narystę, tai, matyt, Gabrieliui svarbiau laimėti partijos pirmininko rinkimus, o ne galvoti, kaip laimėti rinkimus būtent savivaldoje, Seime, prezidento, nes visą laiką kai bolotiruodavosi arba senelis, arba jis, balsų gaudavo mažiau šitam skyriui“, – apmaudo ir nusivylimo neslėpė rinkimus pralaimėjęs A. Margelis.

G. Landsbergis Margelio pralaimėjimu pasidžiaugė: būtų nesmagiau, jei tas meras būtų išrinktas

Savo ruožtu G. Landsbergis pasidžiaugė „valstietės“ Ausmos Miškinienės pergale Lazdijų rajone, čia ji nugalėjo prieš buvusį konservatorių A. Margelį.

Konservatoriai rėmė A. Miškinienės kandidatūrą per antrąjį turą.

„Ten, kur skaidrumas yra esmė, nors kai kuriais atvejais labai retai sutariame su oponentais, vis dėlto randame bendrą kalbą. Aš nematau, dėl ko čia reikėtų teisintis“, – tvirtino G. Landsbergis.

„Man šiandien būtų daug nesmagiau, jeigu nebūtume radę bendros kalbos ir tas meras būtų išrinktas“, – pridūrė jis.

Pasak politiko, konservatoriai taip pat rėmė daug socialdemokratų kandidatų per antrąjį merų rinkimų turą, o tai skatino „valstiečių“ puolimas prieš pamatines politines vertybes ir tradicines partijas.

„Nori nenori, netgi politiniai oponentai pradeda ieškoti bendrystės“, – kalbėjo konservatorių pirmininkas.

„Ar ateitis parodys kažkokio galimo tolesnio bendradarbiavimo galimybes, aš to neatmesčiau“, – tvirtino jis, paklaustas apie galimybes konservatoriams ir socialdemokratams bendradarbiauti per Seimo rinkimus.