Lietuvoje

2019.03.18 14:18

Zuokas labai neliūdi: didesnė frakcija taryboje, bet dirbs opozicijoje

BNS, LRT.lt 2019.03.18 14:18

Vilniaus mero rinkimus Remigijui Šimašiui pralaimėjęs Artūras Zuokas džiaugiasi, kad turės didesnę frakciją sostinės savivaldybės taryboje, ir žada dirbti opozicijoje.

Savivaldos rinkimuose prieš ketverius metus A. Zuoko sąrašas gavo šešis mandatus 51 vietos taryboje, šiemet jis iškovojo dešimt mandatų.

„Nors ir nelaimėjome merų rinkimų, bendrai rezultatai yra neblogi“, – BNS pirmadienį sakė A. Zuokas.

„Tikslai buvo didesni, bet yra, kaip yra, rinkėjai pasirinko kitaip, nors, manau, turėjome gerą rinkimų kampaniją“, – teigė jis.

Politikas tvirtino, kad toliau dirbs opozicijoje.

„Būsime opozicijoje ir sieksime tiek, kiek leis mūsų galimybės įgyvendinti tuos pasiūlymus, kuriuos rinkimų kampanijos metu žadėjome žmonėms“, – kalbėjo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis.

A. Zuokas patvirtino, kad į tarybą išrinkta jo žmona Agnė neatsisakys mandato, nors iš pradžių svarstė dalyvauti gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Perrinkto mero A. Šimašiaus komitetas turės didžiausią frakciją savivaldybės taryboje, ji gavo 18 mandatų iš 51. 

Trečią pagal dydį frakciją turės konservatoriai su devyniais mandatais, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Rusų aljansas gavo šešias vietas, Darbo partija – penkias, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga taryboje turės tris atstovus.

Po antrojo rinkimų turo A. Zuokas nuo R. Šimašiaus atsiliko daugiau nei 20-ia procentų: už R. Šimašių balsavo 61,07 proc. atvykusių rinkėjų, o už A. Zuoką – 38,50 proc.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) net 15 mandatų (iš 24) užsitikrino Švenčionių rajono savivaldybėje, mero rinkimus čia laimėjo šios partijos atstovas Rimantas Klipčius.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) savivaldoje iš viso gavo 32 mandatus (neskaičiuojant Vilniaus, kuriame A. Zuokas dalyvavo su koalicija).

R. Šimašius antrajame mero rinkimų ture A. Zuoką įveikė ir prieš ketverius metus.