Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.18 13:15

Šimašius dėl koalicijos Vilniuje žada tartis su visais, išskyrus Zuoką

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.03.18 13:15

Vilniaus meru perrinktas Remigijus Šimašius tvirtina, kad artimiausiu metu dėl koalicijos pradės susitikinėti su visų į sostinės tarybą išrinktų partijų atstovais, išskyrus jo konkurento antrajame rinkimų ture Artūro Zuoko vadovaujama politine jėga.

„Aš planuoju susitikimus su visais, išskyrus Laisvės sąjungos frakcija. Su visais kitais planuoju susitikimus ir tikiuosi, kad tai padės suformuoti darbingą koaliciją“, – pirmadienį naujienų agentūros BNS surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Šimašius.

Jis tikino, kad susitikimus su potencialiais koalicijos sostinėje partneriais pradės jau antradienį. R. Šimašius antrojo rinkimų turo vakarą užsiminė jau susisiekęs su konservatorių lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu.

Perrinkto mero komitetas „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ turės didžiausią frakciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, ji gavo 18 mandatų iš 51. A. Zuoko sąrašas prieš dvi savaites iškovojo 10 vietų.

Trečią pagal dydį frakciją turės konservatoriai su 9 mandatais, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Rusų aljansas gavo 6 vietas, Darbo partija – 5, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga taryboje turės 3 atstovus.

R. Šimašius, paklaustas apie būsimas derybas dėl valdančiosios koalicijos sostinėje, dėl postų, pažymėjo esąs pasiryžęs potencialiems partneriams „nusileisti racionaliai“, o postų dalybos, anot jo, priklausys nuo proporcijų, tai yra nuo to, kiek mandatų politinė jėga iškovojo per rinkimus.

Perrinktas meras pažymėjo suformavęs šešis pagrindinius principus, kuriais bus remiamasi, telkiant koaliciją.

„Labai svarbu išsaugoti tuos dalykus, tuos pokyčius, kurie buvo padaryti per šią kadenciją. Turiu omeny ir atsakingą, skaidrų įmonių veiklą, ir atvirus duomenis, ir daugybę kitų dalykų, kas mieste pasikeitė. Nereikia grįžti atgal. Mano įvardintos sritys, akcentai yra švietimas, gyvenamieji rajonai ir judėjimas Vilniaus mieste. Tai yra ir didieji Vilniaus projektai – daugiafunkcinis kompleksas ir nacionalinė koncertų salė ant Tauro kalno. Taip pat svarbus bendras vertybinis pamatas – kad Vilnius išliktų pagarbus kiekvienam vilniečiui“, – pagrindinius koalicijos formavimo kriterijus vardijo R. Šimašius.   

R. Šimašius nepanoro atskleisti, kokias sąlygas kelia į Vilniaus miesto tarybą išrinkti konservatoriai. Anot jo, tai yra neoficialūs pokalbių, kurių detalių jis neatskleis. Be to, R. Šimašiaus teigimu, derybos dėl koalicijos realiai dar nėra prasidėjusios.

„Neturiu tikslo labai greitai derybų rezultatus pasiekti“, – patikino R. Šimašius.

„Iki balandžio vidurio dar turime laiko, tai tikrai tikiuosi, kad per artimiausias keletą savaičių mes tai susidėliosime“, – pridūrė perrinktas Vilniaus meras.

R. Šimašius neslėpė, kad per praėjusią kadenciją padarė klaidų. Anot jo, šios susijusios su vėluojančiais projektais.

„Kadangi projektų buvo daugiau, nei prieš tai, vėlavo kai kurie projektai. Be abejo, tai yra erzinantis dalykas. Šiaip kadencijos pradžioje reikėjo daugiau ir tiksliau apsirašyti darbus“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Sostinės vadovu perrinktas R. Šimašius, paklaustas apie Vilniaus geležinkelio stoties pertvarkymo planą, pažymėjo, kad tai yra „dešimties metų projektas“.

„Tai yra dešimties metų projektas, kurio esmė – atgaivinti geležinkelio stotį, autobusų stoties galimybę prikeliant prie geležinkelio stoties, tai yra ten, kur yra manevriniai keliai Naujininkų pusėje, kad ten būtų autobusų stotis“, – pasakojo R. Šimašius.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Vilniaus miesto meru sekmadienį per antrąjį turą perrinktas R. Šimašius gavo kiek daugiau nei 60 proc. balsų. Jo konkurentas A. Zuokas gavo beveik 39 proc. balsų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi