Lietuvoje

2015.01.15 02:46

EP įvardijo, kas surengė ataką prieš D. Grybauskaitę

Vytautė Šmaižytė, DELFI.lt, LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2015.01.15 02:46

Europos Parlamentas įvardijo, kas gruodį visiems europarlamentarams išdalijo Lietuvos prezidentės biografiją iškreipiančią knygą „Red Dalia“ – tarp dalinusiųjų ir rusiška pavardė, ir sąsajos su atvirai Briuselyje Vladimirui Putinui advokataujančia Prancūzijos radikale Marine Le Pen.

Europos Parlamentas įvardijo, kas gruodį visiems europarlamentarams išdalijo Lietuvos prezidentės biografiją iškreipiančią knygą „Red Dalia“ – tarp dalinusiųjų ir rusiška pavardė, ir sąsajos su atvirai Briuselyje Vladimirui Putinui advokataujančia Prancūzijos radikale Marine Le Pen.

Peržiūrėjus vaizdo įrašą matyti, kad knygas į EP narių pašto dėžutes deda trys asmenys – maltietis Kevinas Ellul Bonici, EFDD sekretoriato narys, kartu su Rusijos piliečiu ir Lenkijos piliečiu, gimusiu Maskvoje.

Pastarieji abu asmenys į EP patalpas buvo pakviesti asmeniškai K. Ellul Bonici.

EFDD frakcijai Europos Parlamente priklauso Lietuvos politikai Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis.

K. Ellul Bonici yra Sharon Ellul Bonici vyras.

Pastaroji yra radikalios partijos Europos Laisvės Aljanso (European Alliance for Freedom) generalinė sekretorė.

Partijos vicepirmininkė yra prancūzė radikalė M. Le Pen, nuolat palaikanti Rusijos politiką Europos Sąjungoje.

A. Guoga: knygas apie Prezidentę dalijo R. Pakso pakviesti asmenys

Knygą apie Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę „Red Dalia“, dalino asmenys, dėl kurių įleidimo į parlamentą pasirašė Europos Parlamento (EP) nario Rolando Pakso patarėjas. Tokius rezultatus, anot kito EP nario Antano Guogos, pateikė atliktas tyrimas.

A. Guogos prašymu buvo kreiptasi į komisiją, kuri nusprendė peržiūrėti video medžiagą ir nustatė, kas ir kokiu metu dalijo knygas. Parlamentaro teigimu, tai buvo apdaryta gruodžio 10 d. 13 val. 30 min. „Trys vyrai, kurie įslinko į EP, buvo pakviesti Rolando Pakso partijos, EFDD sekretoriato. Vadinasi, R. Pakso padėjėjo (jis kitokių neturi). Yra tik tas sekretoriatas, kurie yra euroskeptikai“, – sako A. Guoga.

Pasak jo, visi nustatytieji asmenys yra gimę Rusijoje, tačiau jų pavardžių dėl informacijos konfidencialumo įvardyti kol kas negalima. A. Guoga pabrėžia, kad šiuo tyrimu nėra bandoma agituoti prieš pačią knygą, nes tai būtų žodžio laisvės suvaržymas.

Savo ruožtu A. Paksas kolegos išsakytas mintis vadina absurdu ir nesąmone. Parlamentaras perspėja, kad už tokias kalbas A. Guoga gali būti paduotas į teismą.

„Retai vartoju tokius žodžius, bet šį kartą man atrodo, kad ponas A. Guoga susipyko su protu arba kažkas yra su mėnulio fazėmis. Norėčiau pasakyti, kad tokie pasakymai, kokius girdėjau iš pono A. Guogos (nesakyčiau, kad gerbiamo), kvepia teisiniais dalykais. Siūlau nusiraminti“, – tvirtina R. Paksas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.