Lietuvoje

2019.03.18 11:28

Paluckas: nepriimu regioninės partijos etiketės

Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.03.18 11:28

Manome, kad rinkimus laimėjome mes – juokaujame, kad už laimėtą mero poziciją turėtų duoti du mandatus, o merų pozicijų daugiausiai laimėjome mes, kalba Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

G. Palucko teigimu, savivaldos ir mero rinkimų kova nebuvo labai graži ir švari, tačiau, teigia jis, partijos atsinaujinimas davė naudos.

„Akivaizdu, kad didžiuosiuose miestuose nė viena politinė partija nelaimėjo – pasitikėjimą gyventojai atidavė komitetams, tačiau kituose miestuose, kurie yra po penkių didžiųjų, tai keturiuose iš jų laimėjo socialdemokratų kelti kandidatai. Pralaimėjome tik Mažeikiuose, mūsų kandidatas ten liko trečias, tačiau susigrąžinome Alytų, laimėjome Marijampolėje, Jonavoje ir Utenoje“, – džiaugiasi G. Paluckas.

Socialdemokratų lyderis taip pat pabrėžia, kad savivaldybių rinkimus laimėjo tie socialdemokratų kandidatai, kurie politikoje yra dar nauji ir nelabai žinomi.

G. Paluckas taip pat neigia, kad socialdemokratai tapo regionine partija.

„Tai nėra tiesa – juk nei viena partija nelaimėjo didmiesčiuose. Regioninės partijos etiketės aš nepriimu ir tai vadinu spekuliacijomis bei išvedžiojimais“, – piktinasi G. Paluckas.

G. Palucko teigimu, rinkimuose kiekviena partija bando įrodyti, kad jos programa gera, o pažadai netušti. Socialdemokratų lyderis svarsto, kad nors po savivaldos rinkimų Vilniuje Darbo partija sulaukė geresnio nei tikėtasi pasirodymo, tačiau, sako jis, ši partija griūna.

Anot G. Palucko, savivaldoje koalicijos labai margos – jei partijų bei komitetų vizijos sutampa, koalicija gali būti formuojama, šiuo metu, sako jis, derybos tik prasidėjusios, todėl galima tikėtis koalicijų ir su konservatoriais, ir su valstiečiais.

Socialdemokratų lyderio manymu, Vilniaus mero rinkimuose laimėjo tas, kuris ir turėjo laimėti. Pasak jo, rinkiminė kampanija buvo ne tik aštri, bet ir arši, o informacija, kuria buvo dalinamasi, netgi neetiška. Vis dėlto, svarsto G. Paluckas, visuomenė įvertino padarytus darbus.

Marijampolės meru išrinktas Povilas Isoda teigia, kad išsikėlė tikslą paversti Marijampolę investicijų centru. Anot jo, žmonės vertina ir mato pasikeitimus, ekonominius pasiekimus, naujų darbo vietų kūrimą bei kokybiškas viešąsias paslaugas.

„Žmonės patikėjo ne populizmu, ne juodinimu, o konkrečiais pasiekimais“ – teigia P. Isoda.

Ignalinos rajone išrinktas Justas Rasikas svarsto, kad valstiečiai šiame rajone pralaimėjo, nes „pamiršo žmogų“, o jį prisiminė tik paskutinę savaitę, kai pradėjo lankytis žmonių butuose.

„Ignalina švenčia demokratijos pergalę, tai jaučiasi“, – džiaugiasi J. Rasikas.

Anot socialdemokrato, dabar miestas turi realią galimybę atsispirti nuo dugno – atėjo laikas formuoti koaliciją ir vykdyti savo pažadus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.