Lietuvoje

2019.03.18 11:07

Gabrielius Landsbergis: konservatorių pergalė liko kukli, bet pergalė

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.03.18 11:07

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis konservatorių pasirodymą savivaldos rinkimuose vadino kuklia pergale. Vis dėlto TS-LKD lyderis džiaugėsi, kad konservatoriai išlaikė tokį patį merų skaičių, kokį turėjo po 2015 m. rinkimų.

„Kukli pergalė, kuria mes džiaugiamės prieš kelias savaites, liko kukli, bet liko pergalė“, – pirmadienį naujienų agentūros BNS surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo  G. Landsbergis.

TS-LKD lyderis džiaugėsi, kad tarp partijų konservatoriai užėmė pirmą vietą pagal laimėtų mandatų savivaldoje skaičių – jų iškovojo 279. Anot G. Landsbergio taip pat džiugina, jog partija išlaikė tokį patį merų skaičių, kokį turėjo po 2015 m. rinkimų, tai yra 11.

„Kai kurios savivaldybės mums yra skaudesnės, tai yra viena, kuri netekta. Kalbu apie Šilalę. Tačiau šalia to džiugina Raseiniai ir Anykščiai. Pridurčiau, kad asmenybės, įdirbti turi didelę reikšmę savivaldos rinkimuose“, – konservatorių pasirodymą merų rinkimuose vertino G. Landsbergis.

Konservatorių lyderis, kalbėdamas apie tiesioginius merų rinkimus, pažymėjo, jog šie rinkimai rodo vienareikšmišką opozicijos pergalę.

„Jeigu skaičiuotume merus, tai opozicinių frakcijų, šiandien esančių Seime, merų skaičius yra 32, o valdančiųjų – 11. [...] Visos pastangos, kurias dėjo komitetai, kurias dėjo ypatingai „valstiečiai“ susidoroti su tradicinėmis partijomis vis dėlto rezultatų neatnešė“, – komentavo G. Landsbergis.

Jis teigė besidžiaugiantis ir neblogu Lietuvos socialdemokratų partijos pasirodymu savivaldos rinkimuose. G. Landsbergis užsiminė, kad džiaugiasi ir situacija Klaipėdos mieste, kur meru perrinktas iš Liberalų sąjūdžio pasitraukęs, su rinkimų komitetu į merus kandidatavęs Vytautas Grubliauskas, nurungęs „valstiečių“ remiamą kandidatą, Klaipėdos uosto vadovą Arvydą Vaitkų.

„Oligarchinės tendencijos, kurios buvo pasireiškusios, gavo smūgį“, – pažymėjo G. Landsbergis ir pridūrė tikintis, kad vėliau bus iškeltas klausimas dėl A. Vaitkaus tinkamumo toliau vadovauti Klaipėdos uostui.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs TS-LKD Vykdomo štabo vadovas Andrius Vyšniauskas tvirtino tikintis, kad konservatoriai į valdančiąsias koalicijos paklius didžiojoje dalyje savivaldybių.

„Koalicijos labiau dėliosis balandį, bet mes, kiek turime signalų, Tėvynės sąjunga turi labai gerus šansus daugiau nei pusėje savivaldybių būti valdančiojoje daugumoje“, – kalbėjo A. Vyšniauskas.

TS-LKD lyderis G. Landsbergis tvirtino, kad šie savivaldos rinkimai parodė, jog konservatorių partijoje reikalingi pokyčiai tam, kad TS-LKD rinkimų rezultatai didmiesčiuose būtų geresni.

„Didžiųjų miestų strategija turės keistis ir permainos yra neišvengiamos, jei mes norime gerai pasirodyti ne tik po ketverių metų, kas yra svarbu, bet ir Seimo rinkimuose. Mūsų atlikti tyrimai rodo, kad Vilniuje mes renkame didžiausią paramą, jei Seimo rinkimai vyktų artimiausiu metu. Bet į savivaldą tai neįeina. Dėl to pokyčiai yra reikalingi, galbūt strateginiai ir asmenybių atrinkimo, ir skyrių struktūros. Tai bus daroma“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Konservatorių vadovas, paklaustas apie galimą TS-LKD atstovų įsiliejimą į valdančiąsias koalicijas didžiuosiuose miestuose, paminėjo Vilniaus ir Klaipėdos miestus.

„Gavome signalų iš naujos būsimos Vilniaus vadovybės dėl noro pradėti pokalbius, tai neabejoju, kad jie netrukus ir prasidės. [...] Kaunas pasako pats už save. Klaipėdoje jau turime pasirašytą dokumentą dėl bendradarbiavimo, kuris iki rinkimų buvo pasirašytas su parama V. Grubliauskui“, – dėstė G. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.