Lietuvoje

2019.03.18 10:14

Andrius Kubilius dalyvauja rinkimų kampanijoje į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas

ELTA2019.03.18 10:14

Vykdant rinkimų į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas kampaniją, Seimo narys Andrius Kubilius šią savaitę dalyvauja Europos Tarybos Ministrų komiteto rengiamuose kandidatų į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas interviu ir susitikimuose.

Europos Tarybos Ministrų komitetas yra statutinė, sprendimus priimanti struktūra, susidedanti iš Europos Tarybos šalių narių užsienio reikalų ministrų. Ministrams nedalyvaujant, juos pavaduoja nuolatiniai atstovai prie Europos Tarybos.

Kovo 20 d. Ministrų komitetas renkasi į posėdį, kuriame išklausys kandidatus į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas ir užduos jiems klausimus, o kovo 27 d. balsavimo būdu priims sprendimą, kurie iš kandidatų bus teikiami Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai (ETPA). Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja iš jai pateiktų kandidatų išrinks organizacijos generalinį sekretorių, rinkimai planuojami 2019 m. birželio pabaigoje.

Šiame Europos Tarybos generalinio sekretoriaus rinkimų etape dalyvauja keturi kandidatai:

Andrius Kubilius, dukart buvęs ministras pirmininkas, Seimo narys (Lietuva);

Didier Reyndersas, ministro pirmininko pavaduotojas, užsienio reikalų ir Europos reikalų ministras, gynybos ministras (Belgija);

Dora Bakoyannis, buvusi užsienio reikalų ministrė, Parlamento narė (Graikija, iškelta Kipro Respublikos vyriausybės);

Marija Pejčinovič Burič, ministro pirmininko pavaduotoja, užsienio ir Europos reikalų ministrė (Kroatija).

Vyriausybė pernai gruodžio 27 d. nusprendė A. Kubiliaus kandidatūrą kelti rinkimuose į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas.

Europos Taryba – 1949 m. sukurta Europos politinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – skatinti bendrų demokratinių principų puoselėjimą Europoje remiantis Europos žmogaus teisių konvencija ir kitais tarptautiniais dokumentais, ginti žmogaus teises, demokratijos ir teisinės valstybės principus.

Šiuo metu Europos Taryba vienija 47 Europos valstybes.

Europos Tarybos generalinis sekretorius renkamas penkeriems metams. Jis atsako už Europos Tarybos veiklos strateginį planavimą, biudžeto vykdymą ir Ministrų komiteto sprendimų įgyvendinimą, vadovauja kasdieniam organizacijos ir sekretoriato darbui. Kiekvienais metais Ministrų komitetas tvirtina Tarpvyriausybinę veiklos programą, kurią parengia generalinis sekretorius, remdamasis organizacijos veiklos prioritetais. Generalinis sekretorius atsako už šios programos įgyvendinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.