Lietuvoje

2019.03.18 07:45

Gentvilas: kritika Skverneliui yra teisinga, tačiau prezidentė galėjo susilaikyti

ELTA 2019.03.18 07:45

Liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas teigia, kad sekmadienį premjerą Saulių Skvernelį aštriai sukritikavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė yra teisi, tačiau, dvejojo politikas, ar tikrai tą šalies vadovei reikėjo daryti rinkimų dieną. Jo teigimu, taip prezidentė sukūrė papildomų prielaidų dar labiau „valstiečių“ lyderiams mobilizuoti savąjį elektoratą.

„Aš manau, kad kritika yra teisinga, tačiau ar visada teisybę reikia sakyti. Tai labiau padeda „valstiečiams“ mobilizuotis. Partijos lyderiai dabar sakys – štai, mes sakėme, kad elitas ir senoji sistema prieš mus nusiteikusi. Kitaip tariant, prezidentė netiesiogiai padeda tam, kurį ir kritikuoja. Todėl aš manau, kad sekmadienį prezidentė galėjo susilaikyti“, – samprotavo E. Gentvilas. 

Sekmadienį rinkimų į merus antrajame ture balsavusi prezidentė sukritikavo premjerą dėl pasisakymo apie Latviją bei anksčiau vykusio vizito į Izraelį. Pasak šalies vadovės, reikia didelių sugebėjimų, kad darytum tokią tarptautinę gėdą, kokią daro premjeras. Pats premjeras nuo komentarų sekmadienį susilaikė. 

Kaip skelbė portalas LRT.lt, penktadienį Lazdijuose viešėjęs į prezidento postą kandidatuojantis ministras pirmininkas S. Skvernelis pareiškė, kad latviai lietuviams yra ne broliai, o konkurentai ekonomikos srityje.

„Latviai, estai, atrodo, visiškai būtų mūsų broliai, bet taip nėra. Jeigu kalbėtume apie tą pačią Latviją, tai yra vienas iš mūsų didžiausių ekonomikos plotmėj konkurentų“, – tuomet kalbėjo premjeras.

Pats S. Skvernelis vėliau savo „Facebook“ paskyroje teigė, kad nacionalinio transliuotojo internetiniame portale pateikta citata yra netiksli, nors kartu ir tvirtino, kad su Latvija ekonomikos srityje yra konkurentai.

ELTA primena, kad viešos kritikos ir Palestinos notos vyriausybės vadovas susilaukė dėl savo vizito į Izraelį. Palestina pasipiktino tuo, kad S. Skvernelio vizito Izraelyje metu jis taip ir neapsilankė Palestinoje, taip pat, kad S. Skvernelį vizito Rytų Jeruzalėje metu lydėjo Izraelio ambasadorius. Pasak Palestinos, taip Lietuva pažeidė tarptautinės teisės normas ir bendrą Europos Sąjungos politiką.