Lietuvoje

2015.01.14 18:49

A. Paulauskas: reikia nupūsti dulkes nuo kovos su terorizmu klausimo

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA, Edmundas Jakilaitis2015.01.14 18:49

Seime prasideda posėdis kovai su terorizmu aptarti. Į posėdį sukviesti įvairių tarnybų vadovai. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad bus siekiama sužinoti, kaip tarnybos keičiasi informacija, ar policija bendradarbiauja su žvalgybos institucijomis ir kaip saugomos valstybinės įstaigos.

Seime vyko posėdis kovai su terorizmu aptarti. Į posėdį sukviesti įvairių tarnybų vadovai. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad terorizmo grėsmė Lietuvoje yra žema ir nereikia žmonių gąsdinti, bet tarnybos turi stebėti, rinkti informaciją ir reikiamu atveju perspėti žmones.

„Grėsmė yra žema, tai reiškia, kad akivaizdaus tokio pavojaus nėra , bet teroristai visada smogia ten, kur mažiausiai tikimasi. Todėl mes, žinodami tą visą pasaulinį, europinį kontekstą, negalime pasakyti, kad atsipalaiduokime, kad čia viskas gerai. Mes sakome, kad grėsmė yra žema, gąsdinti žmonių nereikia, bet tarnybos turi stebėti, keistis informacija ir reikiamu atveju perspėti žmones“, – trečiadienį po uždaro Seimo NSGK posėdžio sakė A. Paulauskas

Komitetas nagrinėjo pasirengimo kovai su terorizmu klausimą.

„Kadangi visą laiką buvo sakoma, kad grėsmė yra minimali, mažai dėmesio ir buvo skiriama. O kaip dabar matome, ir Paryžius, ir sulaikytas [brolių Kouachi] bendrininkas Bulgarijoje, kalbama apie galimus teroristinius aktus Romoje ir kitur. Taigi norisi šiek tiek nupūsti dulkes nuo to klausimo ir pasižiūrėti, ar nepraradome budrumo“, – kalbėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A. Paulauskas.

Pagal įstatymus, visa informacija apie galimas terorizmo atakas perduodama policijai, kuri priima sprendimus dėl grėsmių panaikinimo arba įtariamųjų persekiojimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.