Lietuvoje

2012.12.12 22:57

V. Gedvilas: Visagino AE ateitis paaiškės per du tris mėnesius

ELTA 2012.12.12 22:57

  Visagino atominės elektrinės ateitis gali paaiškėti per du tris mėnesius, pareiškė Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas susitikime su Latvijos Prezidentu Andriu Berziniu.    

Visagino atominės elektrinės ateitis gali paaiškėti per du tris mėnesius, pareiškė Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas susitikime su Latvijos Prezidentu Andriu Berziniu.

Seimo Pirmininkas V. Gedvilas su dviejų dienų oficialiu vizitu vieši Latvijoje. Tai pirmasis naujojo Seimo vadovo vizitas užsienyje.

Pasak Latvijos Prezidento spaudos tarnybos, V. Gedvilas pažymėjo, jog Lietuvai reikia laiko apsispręsti dėl tolesnių žingsnių. Seime sudaryta darbo grupė, kuri pasiūlys tolesnių veiksmų planą.

V. Gedvilas taip pat teigė, kad Visagino AE projekto sėkmė priklauso nuo visų Baltijos valstybių bendradarbiavimo ir jų pasirengimo dalyvauti projekte. Latvijos Prezidentas ir Lietuvos Seimo Pirmininkas pažymėjo, kad bendradarbiavimas įgyvendinant tokius svarbius projektus gali užtikrinti Baltijos šalių energetinę nepriklausomybę protinga kaina.

ELTA jau skelbė, jog Latvijos Ministras Pirmininkas Valdis Dombrovskis po susitikimo su šalies Prezidentu A. Berziniu trečiadienį pareiškė, kad neaiškumas dėl Visagino AE projekto mažina Latvijos galimybes dalyvauti jame.

„Dabar niekas neaišku dėl tolesnio projekto įgyvendinimo“, – sakė Latvijos Premjeras. Jis pabrėžė, kad, patvirtinus naująją Lietuvos Vyriausybę Latvijai svarbu išgirsti, kaip ji įsivaizduoja tolesnį projekto realizavimą.

Paskirtajam Lietuvos Premjerui Algirdui Butkevičiui pristatant Seime naujosios Vyriausybės programą teko išklausyti kritiką dėl neaiškių Visagino AE projekto perspektyvų.

A. Butkevičius pažadėjo „depolitizuoti energetikos projektus“ ir įvertinti referendumo dėl Visagino AE rezultatus, bet į konkretų klausimą – ar Lietuva statys atominę jėgainę – atsakė labai miglotai. Anot jo, reikia peržiūrėti nacionalinę energetikos strategiją, kad būtų galima suprasti, kokį kelią pasirinkti.