Lietuvoje

2015.09.08 13:45

JAV kariai ir kovinė technika – jau Lietuvoje

ELTA2015.09.08 13:45

Į Lietuvą tarnybai rotacinėse pajėgose atvykusi naujoji JAV karių pamaina pradeda rengtis bendroms pratyboms su Lietuvos kariais – iki balandžio jie dalyvaus bendruose mokymuose ir tobulins tarpusavio sąveiką.

Į Lietuvą tarnybai rotacinėse pajėgose atvykusi naujoji JAV karių pamaina pradeda rengtis bendroms pratyboms su Lietuvos kariais – iki balandžio jie dalyvaus bendruose mokymuose ir tobulins tarpusavio sąveiką.

Į Lietuvą JAV kariai atsigabeno ir kovinę techniką – šiomis dienomis, pasak Krašto apsaugos ministerijos, šarvuotieji transporteriai „Stryker“ buvo atplukdyti iš jų nuolatinės dislokacijos bazės Vokietijoje.

Pirmoji JAV karių grupė į Lietuvą atvyko sausio 8 d. pavakarę, o nuo pirmadienio prie jų prisijungė ir pagrindinė dalis.

JAV kariai atvyko iš 3-osios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko, kuris dislokuotas Vilseke, Vokietijoje. Tai jau penktoji JAV sausumos pajėgų karių rotacija Lietuvoje, taip pat Estijoje ir Latvijoje bei Lenkijoje.

„Sausumos pajėgų karių mokymus drauge su sąjungininkais pirmiausiai vertinu kaip puikią progą pasidalyti profesine patirtimi, siekti geresnio veiksmų suderinamumo. Tai ir puiki galimybė mums išmokti geriau teikti priimančiosios šalies paramą ir veikti tarptautinėje aplinkoje. Neabejoju, kad įgiję tokios patirties būsime dar geriau pasirengę savo šalies gynybai,“ – sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Kaip ir ankstesnės JAV karių pamainos, 3-osios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko kariai bus apgyvendinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje. Pagrindinis Lietuvos kariuomenės vienetas, su kuriuo drauge treniruosis naujoji JAV karių pamaina, – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

Rukloje taip pat bus dislokuota ir JAV karių atsigabenta technika – įvairios paskirties šarvuotieji ratiniai transporteriai „Stryker“, šarvuotieji visureigiai HMMWV, sunkvežimiai, kt. Į Ruklą iš Klaipėdos sąjungininkų karinė technika geležinkeliais atvyks sausio 15-16 dienomis.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotuojasi nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Mūsų šalyje JAV kariai, rotuodamiesi tarpusavyje, liks iki šių metų pabaigos, praneša Krašto apsaugos ministerija. Lietuva savo ruožtu siekia išlaikyti JAV rotacines pajėgas ir po 2015 metų.

Be to, Aljansas, reaguodamas į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, yra sustiprinęs ir Baltijos valstybių oro erdvės ir jūros apsaugą.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.