Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.13 09:54

Laisvės gynėjų dienai – LRT filmas „Sausio mūšis“ per Ukrainos nacionalinę televiziją

2015.01.13 09:54

Pagerbdama Lietuvos laisvės gynėjus, Ukrainos nacionalinė televizija Sausio 13-ąją geriausiu vakaro laiku parodys dokumentinį filmą „Sausio mūšis. Lietuvos radijas ir televizija 1991 01 13“, kurį transliuoti teises suteikė LRT.

Laisvės gynėjų dienai – LRT filmas „Sausio mūšis“ per Ukrainos nacionalinę televiziją

Pagerbdama Lietuvos laisvės gynėjus, Ukrainos nacionalinė televizija Sausio 13-ąją geriausiu vakaro laiku parodys dokumentinį filmą „Sausio mūšis. Lietuvos radijas ir televizija 1991 01 13“, kurį transliuoti teises suteikė LRT.

Žurnalistės Virginijos Motiejūnienės ir režisieriaus Juozo Saboliaus dokumentinis filmas pasakoja apie tai, ką darė, jautė ir kaip elgėsi Sausio 13-ąją sovietų armijos agresiją patyrę vienintelės tuo metu nacionalinės televizijos ir radijo darbuotojai. Filme parodyti 1991-ųjų sausio 12-osios „Panoramos“ fragmentai, girdimi autentiški, visą parą trunkančio telefoninio ryšio įrašai, su tuomet „Laisvosios Europos“ radijo žurnalisto Audriaus Siaurusevičiaus pranešimais, Sausio 13-tosios naktį perduotais į Europą. Ukrainos žiūrovai išvys vaizdus, nufilmuotus drebančiomis žurnalistės Nijolės Steiblienės rankomis, kai tą naktį ji ryžosi aplankyti miesto ligonines. Filme Lietuvos radijo ir televizijos žmonės svarsto apie laisvės kainą ir kokias pilietiškumo pamokas tuomet jie gavo.

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, duodamas interviu Ukrainos nacionaliniam transliuotojui, LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius sakė tikįs, kad būtent šiomis dienomis ukrainiečiams labiausiai suprantamas anuomet Lietuvą užvaldęs laisvės siekis ir troškimas ją apginti. Tuo ir yra unikalus šis filmas – jame tiksliai atspindima Sausio 13-osios atmosfera“, – sakė A. Siaurusevičius.

Kruvinosiomis sausio dienomis pats buvęs „Laisvosios Europos“ radijo ir britų laikraščio „The Guardian“ korespondentu A. Siaurusevičius prisimena, kad į Lietuvą tada buvo nukreiptas pasaulio dėmesys, panašiai kaip dabar – į Ukrainą.

„Tai, kas vyko Maidane, labai primena mūsų „Dainuojančiąją revoliuciją“, kurią bandė pervažiuoti tankais. Bet mes atsilaikėme, ir tegul tai tampa pavyzdžiu ir atrama ukrainiečiams. Lietuva tiki Ukraina ir tuo, kad jos tauta pasieks to, ko nori, atsilaikys šiandienos sudėtingoje situacijoje ir žengs toliau, kol pagaliau mes būsime kartu europietiškoje laisvų tautų šeimoje“, – sakė LRT generalinis direktorius.

Visą A. Siaurusevičiaus interviu galima rasti http://1tv.com.ua/ru/about/news/2015/01/11/63530

Bendradarbiaudama su Ukrainos nacionaliniu transliuotoju, LRT suteikė teises parodyti ir dar kelis dokumentinius filmus. Tarp jų – „Laisvės trajektorijos“, „Keliaukime po Lietuvą“, „Gyvoji grandis“. Filmai bus parodyti artimiausiu metu.

Vasarą LRT eteryje buvo parodytas ukrainiečių sukurtas filmas „Nepaskelbtas karas. Dokumentalisto užrašai“, atskleidžiantis po Krymo okupacijos šalyje susidariusią situaciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi