Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Laisvės gynėjai ragina telkti paramą Ukrainai, grąžinti šauktinių kariuomenę

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos laisvės gynėjai ragina šalies politikus bei diplomatus telkti paramą Ukrainai, priešintis bet kokiam sankcijų Rusijai švelninimui, o siekiant užtikrinti Lietuvos saugumą grąžinti šauktinių kariuomenę.

Lietuvos laisvės gynėjai ragina šalies politikus bei diplomatus telkti paramą Ukrainai, priešintis bet kokiam sankcijų Rusijai švelninimui, o siekiant užtikrinti Lietuvos saugumą grąžinti šauktinių kariuomenę.

Tokia rezoliucija pirmadienį priimta Sausio 13-osios išvakarėse Seime vykusiame Laisvės gynėjų susirinkime. Rezoliucijoje pažymima, kad Ukrainos siekis suartėsi su Europos Sąjunga (ES) sukėlė priešišką Rusijos reakciją, kuri pasireiškė atvira karine agresija, dalies jos teritorijos okupacija bei aneksija.

Pasak rezoliucijos, pradėjusi derybas su Ukraina, ES neįvertino Rusijos geopolitinių ambicijų ir jos keliamos grėsmės, todėl Maskvos agresija prieš Ukrainą Vakarų valstybes užklupo nepasiruošusias suteikti užpultai šaliai veiksmingos diplomatinės ir karinės pagalbos.

Rezoliucijoje pažymima, kad iki šiol vengiama Ukrainai suteikti būtiną ginkluotės pagalbą, o Lietuvos politikai ir diplomatai raginami telkti pastangas padėti suverenumą ginančiai Ukrainai bei padaryti viską, kad Vakarų šalių ekonominės sankcijos ir kitos taikomos spaudimo priemonės Rusijai nebūtų susilpnintos ar atšauktos, kol Rusija neišves kariuomenės iš visos užgrobtos Ukrainos teritorijos ir „besąlygiškai nepripažins jos teisės laisvai pasirinkti jai priimtiną geopolitinės orientacijos kryptį“.

Siekiant užtikrinti Lietuvos gynybą siūloma atkurti visuotinę privalomą karo tarnybą arba „sukurti lygiavertę piliečių masinio karinio rengimo sistemą, laiduojančią, kad kiekvienas tinkamas krašto gynybai pilietis įgytų minimaliai būtinus karybos įgūdžius bei žinotų savo veiksmus ir paskirties vietą gynyboje“.

Taip pat siūloma nuosekliai užkardyti prieš valstybę nukreiptą, Lietuvai nelojalių vidaus politinių jėgų ardomąją veiklą, „imtis visų demokratinėje šalyje taikytinų teisėtų priemonių, varžančių ir neutralizuojančių antivalstybinę dezinformaciją ir propagandą“.

Rezoliucija siūloma iš pagrindų pakeisti jaunosios kartos ugdymo politiką, peržiūrėti mokyklinio ugdymo programas, kad „jose vyraujantis abstraktus „pilietinis“ jaunimo ugdymas būtų sustabdytas ir į mokymo programas ir vadovėlius būtų sugrąžinti gyvybinius Lietuvos saugumo interesus atitinkantis tautinis ir patriotinis auklėjimas“.

Lietuva antradienį minės Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų  dieną, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi