Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.12 15:20

D. Ulbinaitė išteisinta dėl valstybės paslapties atskleidimo

Pirmadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad buvusi prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė nekalta dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo.  

Pirmadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad buvusi prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė nekalta dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo. Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad ji gali grįžti į pareigas prezidentūroje.

Išteisinamąjį nuosprendį priėmė teisėjai Robertas Rainys, Miroslavas Gvozdovičius ir Irma Radkevičienė. Per 20 dienų nuosprendį galima apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Prokuroras Gintas Ivanauskas leido suprasti, kad nuosprendį skųs. Jo teigimu, byla yra ypatinga, todėl rekia suformuoti precedentą.

D. Ulbinaitė žurnalistams sakė, kad tokio sprendimo ir tikėjosi. Ji tikino, kad visa situacija buvo esą surežisuota tam, kad būtų sukliudyta D. Grybauskaitei dalyvauti prezidento rinkimuose.

„Jaučiuosi gerai, ramiai jaučiuosi. Tokio sprendimo ir tikėjausi, nes nei žmonėms, nei valstybei nesu padariusi nei menkiausios žalos. Noriu padėkoti situacijos absuriškumą supratusiems ir mane palaikiusiems žmonėms nuo Dzūkijos iki pajūrio. Tai padėjo praeiti šį sveiku protu sunkiai suvokiamą teisingumo kelią, svarbiausia, kad ir žurnalistai dabar galės nebijoti būti žurnalistais“, – teigė ji.

Paklausta, ar grįš į prezidentės komandą, D.Ulbinaitė sakė, kad būti reikalinga gali ne tik prezidentūroje, tačiau jeigu jai pasiūlys grįžti, ji tai padarys. Buvusi patarėja nenorėjo leistis į kalbas apie tai, kad sprendimas bus skundžiamas. „Kaip bus taip ir bus“, – sakė ji.

Durys į prezidentūrą – atviros

Prezidentūra palieka atviras duris išteisinamojo nuosprendžio sulaukusiai buvusiai prezidentės atstovei spaudai Daivai Ulbinaitei.

„Teismo sprendimas atveria kelią Daivai Ulbinaitei vėl grįžti į valstybės tarnybą. Tik nuo Daivos Ulbinaitės priklauso, ar ji norėtų grįžti dirbti į Prezidentūrą“, – pirmadienį teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė D. Ulbinaitės darbą vertino labai gerai, teigiama prezidentės spaudos tarnybos BNS perduotame komentare.

Jame taip pat nurodoma, kad D. Ulbinaitės baudžiamoji byla „nuo pat pradžių atrodė absurdiška“.

Slaptą informaciją gavo žurnalistai

Tyrimas pradėtas, kai BNS pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę D. Grybauskaitę.

Praėjus kelioms valandoms, prezidentė patvirtino, kad VSD ją informavo apie provokacijas prieš Lietuvą, Europos Sąjungos (ES) Rytų partneres ir ją asmeniškai.

Po BNS pranešimo STT vykdė kratas BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai. Ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį. Ji tai padaryti atsisakė.

Prasidėjus teismo procesui D. Ulbinaitė pasitraukė iš pareigų, kaip teigė – laikinai.

Nagrindamas bylą teismas apklausė daugiau kaip 30 liudytojų – teismui liudijo Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina, jo pavaduotoja Akvilė Giniotienė, prezidentės patarėjos, Seimo, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojos, specialiųjų tarnybų darbuotojai, naujienų agentūros BNS žurnalistai. Kai kurie liudytojai buvo apklausti uždaruose posėdžiuose.

Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausyta naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi