Lietuvoje

2015.01.09 21:00

Elektrėnų rajono gyventojai be vandens jau trečia savaitė

Elektrėnų rajono, Beižionių kaimo gyventojai jau trečią savaitę neturi vandens. Dėl gręžinyje įvykusios didelės avarijos mokykloje nevyksta pamokos, o į globos namus negali sugrįžti per šventes pas giminaičius viešėję auklėtiniai.

Elektrėnų rajono, Beižionių kaimo gyventojai jau trečią savaitę neturi vandens. Dėl gręžinyje įvykusios didelės avarijos mokykloje nevyksta pamokos, o į globos namus negali sugrįžti per šventes pas giminaičius viešėję auklėtiniai.

Didžiąsias metų šventes beižioniškiai pasitiko be įprastų patogumų. Gruodžio 23-ąją atsukę čiaupus nesulaukė vandens. Trumpalaikių vandentiekio sutrikimų būta ir anksčiau, todėl žmonės tikėjosi, kad tarnybos vandens tiekimo neužtruks atnaujinti. Tačiau klydo – vandens nėra iki šiol.  

„Gedimas yra rimtas – sename gręžinyje pasibaigė vanduo, kas ten įvyko po žeme sunku nuspėti, bet viena aišku – gręžinyje nėra vandens. Ištraukus siurblius buvo matyti, kad jie sausi“, – tikina Elektrėnų komunalinio ūkio infrastruktūros direktorius Vytas Barzdaitis.

„Komunalinis Elektrėnų ūkis atvežė geriamo vandens 500 talpų po 5 litrus. Padalinom globos namams, senukams ir tiems, kurie turi mažų vaikų“, – sako Beižionių seniūnas Mindaugas Makūnas.

Beižionių vaikų globos namų direktorius sako, kad padėtis – ekstremali. Čia gyvena 24 vaikai. Nemažai auklėtinių per didžiąsias šventes buvo išvykę pas giminaičius. Pastarųjų teko prašyti esant galimybėms vaikus dar pasilikti. Vis dėlto dauguma jau grįžo. 

„Sudarėm tokią komisiją, darbuotojai pasiskirstė pareigomis, tariamės, kaip išspręst: nusipirkom dar daugiau indų, kibirų, didesnės talpos bačkų “, – kalba Beižionių vaikų globos namų direktorius Vilmandas Palčiauskas.

Vyresnieji globos namų auklėtiniai prižiūrimi suaugusių patys neša vandenį iš šulinio. Vis dėlto tokiomis sąlygomis atlikti būtinus darbus ir užtikrinti higieną – labai sunku.

Sutrikus vandens tiekimui nedirba ir mokykla, vaikams pratęstos atostogos. Vandens tiekimą vietiniams užtikrinantys komunalininkai sako, kad dėl neaiškių priežasčių išdžiūvo senasis gręžinys. Šiuo metu kasamas naujas.

Jį iškasus bus statoma įranga, imamas vandens mėginys. Vandenį ištyrus paaiškės, ar jis tinkamas naudoti. Jei darbai vyks sklandžiai, vandens tiekimą planuojama atnaujinti kitą savaitę. Iki tol geriamasis vanduo neturintiems šulinių beižioniškiams bus vežiojamas iš Elektrėnų.