Lietuvoje

2015.01.09 19:07

Sinoptikė: šeštadienis bus nemalonus, o sekmadienis dar nemalonesnis

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.01.09 19:07

Penktadieniui ir savaitgaliui prognozuojami prasti orai su krituliais ir stipriu vėju. Sekmadienį kai kur vėjo gūsiai sieks net 23–27 m/s.

Penktadieniui ir savaitgaliui prognozuojami prasti orai su krituliais ir stipriu vėju. Sekmadienį kai kur vėjo gūsiai sieks net 23–27 m/s.

Kaip LRT Radijui sakė sinoptikė Inga Stankūnaitė, penktadienis bus gana šiltas – 0–5 laipsniai šilumos. Daug kur numatomi krituliai: „Labai įvairūs krituliai bus visą dieną, tik dieną jų bus mažiau nei naktį ir ryte. Ryte vietomis kils ir pūga, nes pūs gūsingas vėjas, kuris kai kur sieks 15–20m/s.“

Šeštadienį, pasak sinoptikės, orai bus nemalonūs, o sekmadienį – dar nemalonesni.

„Šeštadienį taip pat bus nemažai kritulių. Dienos metu vėl stiprės vėjas, gūsiai jau daug kur sieks 15–20 m/s. Sąlygos palankios ir lijundrai, plikledžiui susidaryti, nes temperatūra svyruos netoli 0 laipsnių.

Sekmadienį vėjas bus dar smarkesnis. Jau užaus 16–21 m/s vėjo gūsiai. O kai kur Vakarų Lietuvoje bus ir iki 23–27 m/s. Todėl tikrai savaitgalis nebus malonus“, – sakė I. Stankūnaitė.

Pirmadienį vėjas šiek tiek rims. Bus šalčiau, bet išliks dar drėgna, žadama kritulių. Antradienį, anot sinoptikės, „stiprės vakarų vėjai, jie atpūs naują šilumos bangą su krituliais ir vėlgi pavojingais reiškiniais“.        

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.